Angle down Atgal

Vasario 16-osios išvakarėse garbiems kauniečiams įteikti miesto savivaldybės apdovanojimai

Ketvirtadienio pavakarę Kauno rotušėje surengta iškilminga Gerumo kristalų, Santakos garbės ženklų, Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medalių ir miesto savivaldybės mero Visvaldo Matijošaičio padėkų įteikimo ceremonija.

Anot mero patarėjo Tomo Jarusevičiaus, geri darbai Kaune nelieka nepastebėti. Todėl garbingais apdovanojimais už savanoriavimą, visuomeninę veiklą ir kitokią neatlygintiną geradarystę bei nepaprastus, reikšmingus darbus apdovanojimus pelnė trys dešimtys kauniečių.

Gerumo kristalas įteiktas Jonei Buivydaitei (už aktyvią visuomeninę veiklą ir pagalbą į socialinę atskirtį patekusiems žmonėms). J. Buivydaitė ne vienerius metus savanoriauja Maltos ordino pagalbos tarnyboje, padėdama senyvo amžiaus žmonėms. Prisijungusi prie savanorių grupės Kaune, ji prieš mėnesį įgyvendino pirmąjį savo projektą „Juozas“. Sutikusi vienišą senolį, ji suvokė, kad vien drabužiai ir dėmesys jam nepadės. Vyras gyveno itin skurdžiai: neturėjo kur valgyti ar miegoti. Padedama daugelio nuoširdžių žmonių, Jonė sutvarkė senolio Juozo namus ir pakeitė jo gyvenimą.

Tokį pat apdovanojimą pelnė Matas Daulenskis, kuris talkina medikams, jau porą metų savo laiką ir gerumą aukodamas kitų labui. Reguliariai, du kartus per savaitę, kaunietis budi Greitosios medicinos pagalbos stotyje, važiuoja į iškvietimus. Lina Jakelė apdovanota už sielovadinę veiklą, atjautą ir geranoriškumą. Ji teikia medicininę, psichoanalitinę ir dvasinę pagalbą tiems, kuriems vien tik gydomoji medicina padėti nebegali. Kaunietė - viena iš klinikinės sielovados šalyje pradininkių.

Įteikiant stiklinį Gerumo kristalą Gintarui Kerševičiui, padėkota už išgelbėtą gyvybę. Daugiau nei 20 metų tarnybai atidavęs policijos pareigūnas neseniai gatvėje net tris valandas gaivino parkritusį asmenį ir išgelbėjo jo gyvybę. Moksleiviui Žilvinui Miežiui dėkota už aktyvią pagalbą Kauno Kristaus Prisikėlimo parapijos sriubos valgykloje. Vaikinas, nepaisant žvarbaus oro, po pamokų ir būrelių skuba ne namo, o pas senyvus Žaliakalnio gyventojus, kuriems nešioja karštą maistą ir dovanoja dėmesį. Aleksandrai Mingelienei Gerumo kristalas skirtas už aktyvų įsitraukimą į socialinius projektus, skatinančius socialinės atskirties mažinimą. Prie pagalbos moterims telefono linijos savanorė yra išbudėjusi per 700 valandų. Ji suteikė emocinę pagalbą moterims, susiduriančioms su gyvenimo sunkumais ir skaudžiais išgyvenimais, rūpinosi labdara gyvenimo užribyje atsidūrusiems žmonėms.

Faustai Palaimaitei apdovanojimas įteiktas už pagalbą integruojant socialiai pažeidžiamą jaunimą į visuomenę. Sesė Fausta žinoma kaip misionierė, dirbusi skurdžiausiose Pietų Amerikos regionuose. Šiandien ji užsiima atsakinga ir pasišventimo reikalaujančia misija – bendrauja su nepilnamečiais Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje. Neskaičiuodama savo laiko ir netausodama jėgų, kaunietė su jaunimu dalijasi savo patirtimi ir šiluma, padeda puoselėti tikrąsias vertybes, o svarbiausia – suteikia galimybę keistis. Kunigui Kęstučiui Rugevičiui dėkota už pagalbą socialinėje atskirtyje atsidūrusiems žmonėms. Gerokai dvasiškai sutrikusioje visuomenėje kaunietis palaiko viltį, kad negalia nėra kliūtis atskleisti savo talentus, gyventi visavertį gyvenimą ir siekti savo svajonių.

Angelei Samuolienei Gerumo kristalas teko už bendruomeniškumo skatinimą ir pagalbą mažinant socialinę atskirtį. Laikino apgyvendinimo namuose dirbanti kaunietė deda visas pastangas, kad išėję iš šios įstaigos žmonės gyventų visavertį gyvenimą: padeda pasigaminti maistą ir atlikti procedūras, kurių patys benamiai negali atlikti dėl mažo mobilumo. Ji taip pat rūpinasi, kad jiems nestigtų drabužių ir avalynės. Apdovanota ir Vitalija Skėruvienė - žmogus, kuris gyvena pagalbos artimui idėja. Kaunietės iniciatyva organizuojama „Baltojo angelo“ mugė jau 14-tus metus suburia miesto menininkus ir švietimo sektoriaus bendruomenę kilniam tikslui: padėti paramos ir pagalbos stokojantiems. Dalis mugėje surinktų lėšų skiriama sunkiai besiverčiantiems, sergantiems ar netektis patyrusiems kauniečiams. Ievai Variakojytei-Reynshtrom Gerumo kristalas įteiktas už nuopelnus skatinat vaikų saviraišką, tobulėjimą ir socializaciją. Ji veda užsiėmimus Kauno cirko meno akademijoje. Juos lankantiems globos namuose gyvenantiems vaikams ugdomas atsakomybės jausmas, teigiamai veikiamos vaikų asmeninės savybės.

Samantai Atmanavičiūtei apdovanojimas įteiktas už savanorystę, kuriant auginantį santykį su vaikais, netekusiais tėvų globos. Kaunietė yra savanorė projekto „Pagalba augti“, kurio tikslas – tapti šių vaikų draugu ir savo pavydžiu juos įkvėpti. S. Atmanavičiūtė per 3 mėnesius su globos namuose gyvenančiomis mergaitėmis praleido daugiau nei 70 valandų, joms dovanodama neišdildomų įspūdžių: išvykas visoje Lietuvoje, kitokių pramogų.

Kauno rotušėje ketvirtadienį miesto mero padėkomis apdovanota ir 11 miestiečių, dalyvavusių Savivaldybės finansuojamo projekto „Pagalba augti“ prevencinės paslaugos bendruomenėje Kauno vaikų globos namų 10–14 m. amžiaus vaikams“ veiklose. Mero padėkos įteiktos Kauno vyriausiojo policijos komisariato policijos rėmėjams: Gretai Baliūnienei, Valentinai Cvilikienei, Monikai Čelpačenko, Pauliui Kadžiuliui, Ramūnui Kazakevičiui, Aivarui Macijauskui, Ernestui Petrauskui, Rasai Petrusevičiūtei, Arvydui Sapranavičiui, Vytautei Užaitei ir Kazimierui Vaitiekaičiui.

Santakos garbės ženklų laureatais tapo Kauno kunigų seminarijos rektorius kunigas Ramūnas Norkus, apdovanotas už ypatingus nuopelnus Lietuvai ir Kaunui, ypač uolų darbą sielovados srityje bei visuomeninę veiklą. Taip pat Kauno Nacionalinio dramos teatro aktorius Albinas Budnikas (už ypatingus nuopelnus Kaunui ir visai Lietuvai bei sąžiningą, uolų darbą kultūros ir meno srityje).

Skulptorius Leonas Vytautas Strioga Santakos garbės ženklu apdovanotas už įvairiose šalies vietose surengtas parodas, sulaukusias didžiulio susidomėjimo. Apdovanojant Kauno ir Japonijos draugystės asociacijos pirmininką Aurelijų Zyką, jam padėkota už didžiulį indėlį ir sąžiningą darbą gerinant šių šalių tarpusavio supratimą. Ukrainos garbės konsului Vygandui Blandžiui dėkota už ypač uolų darbą, kuriant Ukrainos ir Lietuvos strateginę partnerystę ir bendradarbiavimą.

Už nuopelnus įtvirtinant Kauno miesto savivaldą ir kuriant miesto įvaizdį Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis įteiktas istorikui ir kraštotyrininkui Antanui Vaičiui.

Renginyje šventišką atmosferą savo pasirodymu kūrė Kauno styginių kvartetas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite