Angle down Atgal

Vasara su STEAM

Liepos ir rugpjūčio mėnesiais „Žemynos” progimnazijoje  vyko dvi stovyklos pamainos, kuriose stovyklavo 48 mokiniai. Stovyklos veiklos buvo orientuotos į STEAM. O tai reiškia, kad stovyklautojai žaisdami, bendraudami gilinosi į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą, gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos kontekste.

Pirmąją dieną stovyklautojai susipažinę su naujais draugais, mokėsi programavimo pagrindų su Bee Bot edukacinėmis bitutėmis. Šis robotukas mokė ne tik programavimo pagrindų, bet ir praplėtė vaikų patirtį, mokė dirbti komandoje, ieškoti problemos sprendimo būdų.

Antrąją stovyklos dieną į svečius atvyko Mėgintuvėlis.lt komanda. Vaikai turėjo galimybę prisiliesti prie chemijos mokslo ir pasijusti tikrais laborantais. Prieš kiekvieną eksperimentą buvo puikiai paaiškinama, kas ir kodėl vyksta. Didžiausią įspūdį paliko tai, kad kiekvienas savo rankose galėjo palaikyti sausą ledą, ugnies liepsnas.

Trečiąją dieną visi kibo į edukacinį nekasdienį kūrybinį užsiėmimą su 3D rašikliu. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo apie rašiklio galimybes, naudojamas aplinkai draugiškas medžiagas, pasidarė po sau mielą darbelį.

Ketvirtąją stovyklos dieną vaikai dirbo su Robotikos Akademijos komanda. O penktąją dieną vaikai sužinojo, ką reiškia 3D vaizdas, kuo jis skiriasi nuo 2D. Pasigamino 3D akinius, žiūrėjo filmukus.

Stovykloje ypatingas dėmesys buvo skiriamas vaikų bendravimui ir bendradarbiavimui. Todėl kiekvieną dieną vykdavo aktyvūs komandiniai žaidimai, šėlionės diskotekoje, sportinės kovos estafetėse.

Buvo visko: šypsenų, skardaus juoko, šiek tiek ašarų... Įsitikinom, kad tik kontaktiniu būdu bendraujant, vaikai mokosi draugauti, susipykti ir susitaikyti, spręsti problemas.

Stovykloje savanoriavo trys jaunuoliai Ema, Bena ir Mindaugas, kurie stovykloje sukūrė jaunatvišką, veržlią atmosferą. Vaikams jie tapo vyresniaisiais draugais, pavyzdžiu. Jaunuoliai turėjo progos „pasimatuoti” mokytojo profesiją.

Puikūs tėvelių atsiliepimai, kurie motyvuoja ir toliau panašias veiklas organizuoti:


Tik geriausi atsiliepimai už puikiai praleistą laiką. Kiekvieną dieną Gabija grįždavo su nuostabiausiomis emocijomis ir labai liūdėjo, kad geriems dalykams būna pabaiga!”


„Mano Majus jau dabar klausinėja kada vėl bus panaši stovykla. Labai labai labai patiko”.


„Patys geriausi ir šilčiausi atsiliepimai iš stovyklos dalyvės Gintarės. Grįždavo laiminga, su didžiuliais įspūdžiais. Ačiū.”


Ačiū, kad praturtinote vasaros atostogas! Mykolas puikiai praleido laiką!

Stovyklą finansavo Pakruojo rajono savivaldybė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite