Sportas2021 m. Sausio 20 d. 16:17

Varžybos „Kėdainiai 2021“ dėl pandemijos šiemet vyko netradiciškai

162427

Netradiciškai, bet itin aktyviai startavo naujasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) sezonas. Kaip ir kasmet, sezonas prasidėjo naujamečiu bėgimu ir sportiniu ėjimu „Kėdainiai 2021“. Dėl suprantamų priežasčių renginys šiemet buvo virtualus, todėl jame aktyviai registravosi bėgikai iš visos Lietuvos. Savo pasirinktą 5 arba 10 km trasą įveikė 405 bėgikai ir 36 sportinio ėjimo mėgėjai. Iš viso buvo 441 dalyvis ir tai yra naujas Kėdainių šio renginio rekordas.

Pirmasis LBT etapas – Naujametis Kėdainių bėgimas – surengtas jau 43-iąjį kartą. Kadangi bėgimas virtualus, dalyviai turėjo 10 dienų, per kurias reikėjo užfiksuoti rezultatą savo norimoje trasoje.

LBT direktorius Audrius Jaraminas teigia, kad toks aktyvus dalyvavimas parodo, jog žmonės pasiilgo sporto ir azarto. „Bėgimo renginiai, kad ir virtualūs, motyvuoja žmones bėgioti, aktyviai praleisti laiką. Kas norėjo, galėjo tiesiog norimą distanciją įveikti pėsčiomis. Žmonės parodė, kad šaltis ir žiemiški orai nėra kliūtis judėti lauke, o sveikatai nauda yra didžiulė“, – sakė A. Jaraminas.

Virtualiuose bėgimuose nėra fiksuojami rezultatai, nes kiekvienas bėga skirtinga trasa, todėl jos sudėtingumas nėra vienodas. Visgi visi, kurie įveikė 10 km distanciją, gavo po 30 taškų bendroje įskaitoje.

Nepaisant to, be apdovanojimų organizatoriai sportininkų nepaliko. Visi dalyviai paštu gaus naujus „Kėdainiai 2021“ medalius, o virtualioje bėgimo apdovanojimų ceremonijoje buvo paskelbti jauniausias ir vyriausias dalyviai, masiškiausias klubas bei po 10 vyrų ir moterų, kurių pavardės buvo ištrauktos burtų keliu. Apdovanojimus įsteigė Kėdainių r. savivaldybė.

Jauniausia „Kėdainiai 2021“ dalyvė – 2019 metų gimimo Luknė Valuckytė. Vyriausias dalyvis – 76-erių metų „Inžinerijos“ klubo atstovas Ronaldas Kondratas. Jiems, be medalių, atiteks papildomi LBT partnerių prizai.

Masiškiausiu klubu pirmajame LBT etape tapo Kauno BMK. Jam atstovavo net 80 bėgikų. Antrąją vietą užėmė praėjusių metų LBT komandinės įskaitos čempionas „Bėgimo klubas“.

Na, o loterijos laureatėmis tapo ir rėmėjų dovanomis džiaugsis šios naujametinio Kėdainių bėgimo ir sportinio ėjimo dalyvės: Reda Šatūnienė, Gintarė Kundrotaitė, Renata Jatužienė, Karolina Čikotaitė, Milda Talalaitė, Gintarė Mažeikytė, Indrė Daukšaitė, Auksė Baliukevičiūtė, Kristina Ringytė ir Giedrė Karenė. Vyrų loterijos laimėtojais tapo Vaidas Pučinskas, Vaidas Petrauskas, Tomas Čaplinskas, Rafaelis Pankūnas, Ramūnas Mažukna, Saulius Višinskas, Maksimas Zakleckis, Zenonas Balčiauskas, Saulius Mingaila bei Eimantas Kulbis.

Straipsnis parengtas pagal Lietuvos bėgimo taurės informaciją.