Angle down Atgal

Varėnos rajone kontrabandininkai neteko didelio rūkalų krovinio

Talkinami belgų aviganio Orso pasieniečiai Varėnos rajono miške sulaikė 8 tūkst. pakelių cigarečių ir du vyrus, įtariama, gabenusius rūkalus iš Baltarusijos. Pirminiais duomenimis, neteisėtas krovinys iš Baltarusijos buvo permestas per valstybės sienos liniją.

Vėlų pirmadienio vakarą VSAT Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai gavo informacijos iš kolegų Baltarusijoje apie įtartiną judėjimą pasienyje.

Vietovės patikrą ties Varėnos rajono Būdų kaimu vykdžiusiems Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiams į pagalbą atvyko Purvėnų pasienio užkardos ekipažai.

Netrukus ties minėtu kaimu VSAT pareigūnai pastebėjo du asmenis, einančius nuo valstybės sienos. Pastarieji, manoma, taip pat išvydę patrulius, bandė pasislėpti miške. Vieną vyrą pavyko sulaikyti vietoje, antrasis – spruko į tankmę.

Į įvykio vietą atvykęs kinologas su tarnybiniu belgų aviganiu Orso pradėjo bėglio paiešką. Keturkojis nesunkiai užuodė pėdsakus ir paieškos grupę nuvežė maždaug 6 kilometrus į mišką. Čia antrasis bėglys ir buvo sulaikytas.

Tuo metu mišką tikrinę VSAT pareigūnai aptiko 16 ryšulių su cigaretėmis, apvyniotų polietileno plėvele ir likimo valiai paliktą automobilį "Audi A6", pažymėtą lietuviškais registracijos numeriais.

Paaiškėjo, kad sulaikytieji yra 28 metų Šalčininkų rajono ir 56 metų Vilniaus gyventojai. Jie, pirminiais duomenimis, susiję su rastojo krovinio gabenimu.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų. Sulaikytuosius pasieniečiai uždarė į areštinę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite