Varėnos plaukikės ir toliau skina medalius Lietuvos baseinuose

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

114636

Septyni medaliai: iš jų penki aukso, vienas sidabro ir vienas bronzos, geriausios plaukikės titulas ir galutinėje įskaitoje mergaičių tarpe iškovota pirmoji vieta.

Su tokiu kraičiu Varėnos plaukikės grįžo iš sausio 17-18 dienomis Šiauliuose vykusių Lietuvos vaikų plaukimo pirmenybių, kuriose dalyvavo net 30 komandų 260 dalyvių iš visos Lietuvos. Varėnos sporto centrą atstovavo 10 jaunųjų plaukikų. Dalyviai varžėsi šešiose asmeninėse distancijose, bei keturiuose estafetiniuose plaukimuose.

200 m laisvu stiliumi distanciją laimėjo ir pirmąjį aukso medalį Varėnos sporto centrui pelnė Ieva Jurkūnaitė (2:35,47 min.). Tai pirmasis Lietuvos plaukimo čempionės titulas Varėnos sporto centro istorijoje.

100 m krūtine trečiąja vietą, bei bronzos medalį, iškovojo Greta Mikalauskaitė (1:34,07 min). 100 m nugara plaukimo rungtyje sau lygių ir vėl neturėjo Ieva Jurkūnaitė, pademonstravusi fantastišką rezultatą – 1:16,78 min. Ketvirtąja vietą iškovojo ir net 10 s savo asmeninį rezultatą pagerino Viltė Petrušytė (1:26,58 min) 50 m peteliške finaliniame plaukime Varėną atstovavo net dvi plaukikės, Ieva Jurkūnaitė ir Greta Mikalauskaitė. Visą distanciją pirmavusi, ir tik pačioje pabaigoje nusileidusi Vilniaus “Impuls” sportininkei, sidabro medalį laimėjo Ieva (34,47 s.). Su savo asmeniniu rekordu Greta (37,00 s.) liko penkta. 100 kompleksiniame plaukime trečiąjį laiką (1:22,77 min.) parodžiusią Gretą diskvalifikavo už posūkio taisyklės pažeidimą. 100 m laisvu stiliumi laimėjo ir trečiąjį auksinį apdovanojimą pelnė, Ieva (1:10,51 min). Ieva taip pat pripažinta ir geriausia Lietuvos pirmenybių plaukike (5 aukso medaliai, 1 sidabro medalis).
Didžiausia varžybų staigmena tapo mergaičių estafetiniai plaukimai 4×50 m laisvu stiliumi (Ieva Jurkūnaitė, Amelija Kamarauskaitė, Arielė Tankelevičiūtė, Greta Mikalauskaitė) ir 4×50 m kombinuota estafetė (Viltė Petrušytė, Greta Mikalauskaitė, Ieva Jurkūnaitė, Arielė Tankelevičiūtė).

Po įtemptos ir atkaklios kovos abiejose rungtyse pergales iškovojo Varėnos sporto centro plaukikės už nugaros palikdamos Kauno plaukimo mokyklos, Vilniaus plaukimo akademijos ir kitas 18 komandų. Varėna tapo mažiausiu miestu per visą šalies plaukimo istoriją, sugebėjusiu laimėti abu estafetinius plaukimus!