REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Rugsėjo 12 d. 13:13

Vals­ty­bi­niam Šiau­lių dra­mos teat­rui – 90 me­tų

Šiauliai

(Sau­liaus Jan­kaus­ko nuo­tr.)

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


187438

Rug­sė­jo 23 d. VŠDT mi­nės 90-ąjį gim­ta­die­nį. Sim­bo­liš­ka, kad nau­ją­jį, šven­ti­nį, 91 se­zo­ną ati­da­rys spe­cia­liai Šiau­liams kur­tas spek­tak­lis „Re­my­ga“ (rež. O. Kor­šu­no­vas).
 

Rugsėjo 24, 25 d. Šiauliuose pagaliau įvyks šio unikalaus, pagal R. Kmitos pjesę pastatyto spektaklio susitikimas su Šiaulių publika. „Remygos“ parodymo šiauliečiai kantriai laukia jau nuo praeito rudens, kai dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos teko ilgam nukelti labai lauktą premjerą.

Teatro vadovas Aurimas Žvinys neslepia, kad po ilgos pertraukos vėl sugrįžusi galimybė gyvai parodyti premjeras ir kartu su publika paminėti garbingą teatro sukaktį visus teatro žmones nuteikia viltingai ir jaudinančiai.

Per devynis dešimtmečius teatre iš viso įvyko 463 premjeros ir šis skaičius šį sezoną pasipildys dar 7. Taigi, kad ir kokie sunkūs teatrui buvo praėjusieji metai, kūrybinis darbas nebuvo visiškai sustojęs, tad šį sezoną žiūrovų laukia neįprastai daug premjerų.

Po daugeliui šiauliečių artimo spektaklio „Remyga“ spalio 30 d. VŠDT publikai pristatys originalų ir labai intriguojantį vokiečių kūrėjų projektą-kino spektaklį „Planeta E.G.O“. Tai bus kiną ir teatrą apjungiantis spektaklis, kurį stato vokiečių kūrėjų komanda su režisieriumi Nikolu Darnstadtu priešakyje.

Lapkričio mėnesį teatras pakvies į visai šeimai skirtą spektaklį „Hamletas N-14“, kurį pagal adaptuotą garsiąją V. Šekspyro pjesę pastatė režisierius P. Ignatavičius. Žiūrovų teismo dar laukia ir to paties režisieriaus karantino metu sukurtas F. Richterio spektaklis „Protect me“.

Naujųjų metų išvakarėse teatras pakvies į seniai Šiaulių scenoje nematyto detektyvinio žanro spektaklį, kurį pagal A. Kristi romaną „Rodžerio Ekroido nužudymas“ statys jaunas ir įdomus režisierius Gildas Aleksa. Tai bus labai šiuolaikiška klasikinio detektyvo inscenizacija, kuri, tikimasi, pritrauks ne tik A. Kristi kūrybos gerbėjų.

Spektaklį vaikams pagal nuostabaus grožio K. DiCamillo romaną „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ kurs režisierė Kotryna Siaurusaitytė. Tai bus tradicinė kalėdinė dovana jaunajai, augančiai teatro auditorijai.

Po Naujųjų metų publikos lauks dar keletas premjerų. A. Jankevičius žiūrovus kvies kritiškai pažvelgti į mus supančią realybę spektaklyje „Prarasta Katarinos Blum garbė“, o atšilus orams, vėlyvą pavasarį, A. Špilevojus, šiauliečiams pažįstamas kaip populiariosios „Bagadelnios“ autorius, žiūrovus kvies drauge su aktoriais leistis į teatrinę-patyriminę kelionę autobusu.

Šiais metais teatras kvies ne tik į savas premjeras, bet žada publikai pristatyti įdomiausius kitų teatrų ir įvairių kartų kūrėjų darbus. Kitaip tariant, šis postkarantininis sezonas pradedamas su dideliu entuziazmu ir gražiais planais.

Teatras pasiūlys patrauklių edukacinių programų moksleiviams, plės spektaklių vaikams pasiūlą, rengs diskusijų, parodų.

Pagaliau pabaigti teatro pritaikymo žmonėms, turintiems negalią, darbai, tad teatras savo pasiūla ir įvairove turėtų tapti patrauklus visokių poreikių publikai. Teatro meno vadovė Nomeda Šatkauskienė sako, kad neatsitiktinai šio sezono šūkis – „Visos patirtys vertos scenos“. Jis pabrėžia tolerancijos, vienybės ir pagarbos kitam / kitokiam svarbą šiuolaikiniame pasaulyje.

90.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA