Angle down Atgal

Valentino dienos statistika: kiek porų tuokiasi šią dieną?

2017 m. Lietuvoje buvo užregistruota kiek daugiau nei 23 tūkstančiai santuokų. Panašiai tiek pat santuokų buvo ir 2016 m. Dažniau santuokos sudaromos šiltuoju metų laiku - praėjusių metų antrąjį pusmetį susituokė beveik 15 tūkstančių porų, o pirmąjį - kiek daugiau nei 8 tūkstančiai. Tokią statistiką pateikia Teisingumo ministerija.

Lietuvos piliečiai nuo 2009 metų rugsėjo santuokas gali registruoti ne tik metrikacijos skyriuose, religinių bendruomenių maldos namuose, bet ir netradicinėse vietovėse. Nemažai būsimų jaunavedžių santuokos ceremonijai renkasi gražias Lietuvos vietoves, pilis, muziejus ir net laivus.

Tiesa, tokia ceremonija kainuoja trigubai. Už santuoką savo pasirinktoje vietoje mokama 60 eurų fiksuota valstybės rinkliava, tuokdamiesi civilinės metrikacijos skyriuose jaunavedžiai moka 20 eurų.

Pernai, kaip ir kiekvienais metais, daugiausia santuokos registravimo ceremonijų (239) pasirinktose vietose organizavo vilniečiai. Beveik pusė jų buvo registruota Vilniaus rotušėje. Sostinės gyventojai praėjusiais metais tuokėsi ir Verkių rūmuose bei Vilniaus universiteto Botanikos sode.

Klaipėdos mieste ir rajone jaunavedžių pasirinktose išskirtinėse vietose registruotos 135 santuokos. Anot civilinės metrikacijos įstaigos darbuotojų, įdomiausias ir originaliausias santuokos registravimas vyko Klaipėdos kultūros fabriko kino salėje. Jaunieji buvo nufilmavę ir susirinkusiems parodė filmą apie save, jų pažintį, savo įžadus vienas kitam.

Daug santuokų reprezentacinėse vietose registruota Druskininkuose - 114. Beveik visos jos vyko Druskininkų miesto muziejuje.

Trakų rajone reprezentacinėse vietose registruotos 43 santuokos. Populiariausia vieta - Užutrakio dvaras, „Apvalaus stalo klubo“ restoranas, ežeruose plaukiojantis laivas.

Palangoje tokiose vietose registruota 40 santuokų. Kaip ir kasmet, populiariausia vieta buvo Birutės parkas.

Pernai Kaune reprezentacinėse vietose registruotos 36 santuokos - Botanikos sode, Maironio literatūros muziejuje, viešbučiuose.

Neringos savivaldybėje dažniausiai poros rinkosi vietą prie rašytojo Thomo Manno namelio arba Baltijos jūros pakrantėje.

Vadovaujantis teisingumo ministro įsakymu, santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama savivaldybės tarybos nustatytose reprezentacinėse vietose. Jeigu reprezentacinės vietos nėra nustatytos, santuokos registravimo ceremonija gali vykti jaunavedžių pasirinktoje vietoje, jeigu tai neprieštarauja viešajai tvarkai ir gerai moralei, nekelia pavojaus gyvybei ar sveikatai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite