Egidijaus Jankausko nuotr.
Angle down Atgal

Vaikų ligoninės erdves pagyvins paveikslai

Klaipėdos vaikų ligoninėje atidaryta išskirtinė paroda. Eksponuojami socialinio-meninio projekto „Sveika (,) Jūra“ metu sukurti meno kūriniai - 18 paveikslų ir miniatiūrų.

Bendradarbiaujant su Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriumi ligoninėje bus eksponuojami menininkų Ernesto Žvaigždino, Antano Garjono, Dalios Čistovaitės, Saulės Želnytės, Vitalijos Petraitytės, Tatjanos Simanaitienės, Virginijaus Viningo, Jolantos Vitkutės, Aušros Mačiulaitienės, Neringos Poškutės-Jukumienės, Kęstučio Balčikonio, Martyno Jankevičiaus, Simonos Martinkutės darbai.

Taip pat yra ir keli išskirtiniai darbai, prie kurių gimimo prisidėjo ir daugybė klaipėdiečių ir miesto svečių. Šiųmetės Jūros šventės metu profesionalūs tapytojai kvietė praeivius nutapyti ant drobių po mažą paveikslėlį. Taip gimė spalvingą mozaiką primenantys paveikslai.

Vaikų ligoninės vadovas Virginijus Žalimas džiaugėsi, kad ligoninė vis keičiasi ir tampa spalvingesnė, patrauklesnė, jaukesnė mažiesiems pacientams, jų tėveliams ir ligoninės personalui.

„Papuoštos pilkos ligoninės sienos palengva tampa tikrai gražios, vaikiškos. Meno kūriniai padės mums dirbti, o pacientams - sveikti. Jei šie meno kūriniai atitrauks bent minutei mūsų akis nuo telefono ar kompiuterio, tikslas bus pasiektas“, - kalbėjo V. Žalimas.

Pasak jo, tinkamiausias erdves paveikslams išrinko patys dailininkai - jie bus pakabinti Chirurgijos, Hematologijos, Traumatologijos skyriuose ir kitur.

Dailininkų sąjungos atstovė Neringa Poškutė-Jukumienė vylėsi, kad šis jautrus ir kilnus projektas nebus vienkartinis reiškinys.

„Šis projektas gali turėti labai gražią tąsą, galbūt net papildant kitokiomis veiklomis, pavyzdžiui, edukacijomis, pažintimi su menininkais ir panašiai. Siekiame teigiamo meno poveikio žmogui, jo sveikatai, kad menas būtų pasiekiamas įvairesnėse erdvėse. Parodos koncertų salėse ir panašiai yra įprastas dalykas, tačiau niekas nesitiki, kad ir ligoninių skyriuose gali atsirasti menas“, - sakė N. Poškutė-Jukumienė.

Psichologė Rima Mokusienė komentavo, kad tokia menininkų ir ligoninės iniciatyva leidžia daugeliui vaikų pirmą kartą gyvenime iš arti pamatyti originalius profesionalių menininkų darbus.

„Vieniems dailininkams dovanoti savo paveikslus yra „ne lygis“, kitiems tai - aukščiausias mecenatystės lygis. Visi meno kūriniai sukuria jausmą, emociją. Ligoninėje kabėsiantys paveikslai suteiks progą vaikams parodyti savo jausmus, atskleisti emocijas, vidines interpretacijas, priartėti prie meno“, - kalbėjo psichologė R. Mokusienė.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite