Angle down Atgal

Vaikščioti Kėdainių miesto gatvių šaligatviais daros vis patogiau

Kėdainių miesto gatvių šaligatviai keičiasi. Po rekonstrukcijos iš duobėtų ir nepatogių vaikščioti jie tampa lygiais, tvarkingais ir patogiais judėti ne tik sveikiesiems, bet ir žmonėms su negalia.

Šiuo metu sparčiai juda Šėtos gatvės šaligatvių kapitalinio remonto ir apšvietimo atnaujinimo darbai. Senasis apšvietimas keičiamas moderniais ir taupiais LED šviestuvais, taip pat grindinio trinkelėmis klojama nauja šaligatvio danga.

Ruošiamasi tvarkyti ir kitas atkarpas

Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus teigimu, jau planuojama ir kitų miesto gatvių šaligtavių atkarpų rekonstrukcija. Artimiausiuose savivaldybės planuose – J. Basanavičiaus gatvės atkarpos ir Kauno gatvės šaligatvių atnaujinimas.

„Šiemet turi būti užbaigta Šėtos gatvės šaligatvių atkarpa nuo sankryžos su pagrindine miesto gatve iki geležinkelio pervažos. Šiais metais tam skirta 106,5 tūkst. eurų. Už šią sumą rangovai turi padaryti darbus ir užbaigti šaligatvių rekonstrukciją. Tad ši gatvė bus tokia graži kokia nebuvo niekada“, – sakė S. Grinkevičius.

Šėtos gatvės rekonstrukcijai finansavimas skirtas iš Kelių priežiūros ir plėtros programos. Dalį lėšų šiems darbams iš savo biudžeto skyrė ir Kėdainių rajono savivaldybė.

Į pabaigą artėja darbai J. Basanavičiaus gatvėje

Artimiausiu metu naujais šaligatviais bus galima vaikščioti ir J. Basanavičiaus gatvėje – nuo jos pradžios iki pabaigos.

„Bus atnaujinta gatvės atkarpa nuo Kėdainių arenos iki tilto per Nevėžį vienoje pusėje ir nuo Liepų alėjos iki tilto – kitoje gatvės pusėje. Šiems darbams numatyta skirti apie 70 tūkst. eurų“, – sakė S. Grinkevičius.

Paskutinė nesutvarkyta pagrindinės miesto J. Basanavičiaus gatvės šaligatvių atkarpa yra nuo įvažiavimo į autobusų stotį iki sankryžos su Respublikos gatve. Ši dalis taip pat bus rekonstruota dar šiemet. Jos sutvarkymui numatyta suma – apie 30 tūkts. eurų.

Planuose – Kauno gatvės šaligatviai

Jeigu rajono tarybos nariai patvirtins, tai šiemet numatyta pradėti Kauno gatvės šaligatvių rekonstrukciją.

„Mūsų savivaldybė gavo dividendų iš bendrovės „Panevėžio energija“. Tradiciškai jie skiriami šaligatviams tvarkyti. Tad siūlysime šias lėšas panaudoti Kauno gatvės atkarpos – nuo sutvarkytos šaligatvio dalies ties kapinėmis beveik iki autobusų stotelės ties J. Paukštelio progimnazija, sutvarkymui. Tad kitais metais, kai bus pastatytas naujas pėsčiųjų tiltas per Nevėžį, liks tik trumpos nerekonstruotos atkarpos, kurias atnaujinus galėsime džiaugtis tvarkinga, gražia Kauno gatve“, – sakė S. Grinkevičius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite