Angle down Atgal

Vaiko teisių apsaugos specialisto profesiją išbandęs septintokas: ,,Vaiko teisių gynėjo profesija - tai gerumo profesija“

Akmenės rajone jau penkioliktus metus mokiniams rengiama valstybės tarnautojo asistento diena – paaugliai visą dieną stebi ir bando daryti tai, ką ir valstybės tarnautojai: dirba su dokumentais, bendrauja su žmonėmis. Vaiko teisių gynėjo asistentais panoro būti du paaugliai. Gimnaziją baigianti Agnė ir septintokas Tadas.

Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuje (VTAS) Akmenės rajone vaiko teisių apsaugos vyr. specialistų asistentai darbą pradėjo nuo klausimų - kaip vaiko teisių gynėjas nusprendžia, kad reikia iš šeimos paimti vaikus, kokias grėsmes patiria vaikai, kaip vertinami grėsmės lygiai. Susidomėjusiems vaiko teisių gynėjo profesija papasakota, kad ne visi vaikai gyvena saugioje aplinkoje, kad būna, jog vaikams kyla pavojus, kai tėvai neblaivūs, kai smurtauja vienas prieš kitą ir prieš vaikus.
,

,Mūsų darbe mums svarbiausia yra vaiko interesai, jo gerovė“, – reziumavo Šiaulių apskrities VTAS patarėja Akmenės rajone Rūta Ambražūnė.
Po trumpo vaiko teisių gynėjo profesijos pristatymo ir vaikų kambario apžiūros vaiko teisių gynėjų asistentams surengta išvyka į Akmenės rajono paramos šeimai centro bendruomeninius šeimos namus. Čia gyvena dvi šeimynos, 19 vaikų, kurie ilgesnį ar trumpesnį laiką negali gyventi su tėvais. Su globojamais vaikais jaunieji asistentai nesusitiko ir nebendravo, bet pakviesti į čia pat veikiantį relaksacijos kambarį, kur vyksta užsiėmimai su psichologais, kai vaikams reikia išmokti valdyti pyktį ar tiesiog išgyventi susikaupusias emocijas.

Pusdienį vaiko teisių apsaugos specialistu pabuvęs septintokas Tadas sako, kai teks mąstyti apie profesijos pasirikimą, gal būt pasirinks ginti vaikų teises: ,,Vaiko teisių gynėjo profesija, tai gerumo profesija“, – pabrėžė Tadas.

,,Tai profesija, kai reikia mokėti bendrauti su suaugusiais ir su vaikais bet kokioje situacijoje“, – sakė gimnazistė Agnė.

Už įdomias mintis ir susidomėjimą vaiko teisių gynėjo profesija VTAS jaunieji asistentai apdovanoti Tarnybos dovanomis.

Daugiau nei pusšimtis Akmenės rajono mokinių visą dieną stebėjo ir Akmenės rajono savivaldybės tarnautojų bei politikų darbą, skyriuose stebėjo, kaip dirba specialistai, domėjosi, kaip ruošiami dokumentai, net surengė tarybos posėdį ir tai buvo pradžiamokslis ir į politiko karjerą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite