REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2019 m. Balandžio 17 d. 11:07

Vaiko teisių apsaugos specialistai mokyti atpažinti savižudybės rizikos ženklus

Klaipėda

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


80236

Klaipėdos apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai Šilutės rajone gilino žinias mokymuose „Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“. Mokymų metu specialistai buvo supažindinti su savižudybių problemos aktualumu, faktais ir mitais apie savižudybę, savižudybės procesu, rizikos ženklų atpažinimu, vertinimu, reagavimu į savižudybės riziką, taip pat analizuoti konkretūs atvejai. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas pagalbos tinklo kūrimui savivaldybėje, jo veikimo principams.

„Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams tenka bendrauti su vaikais, turinčiais suicidinių ketinimų ar mėginusiais nusižudyti, jų šeimos nariais. Tokie atvejai labai sudėtingi, emociškai sunkūs specialistams, pasitaiko, kad tokiose situacijose sutrinkame, nežinome, kaip pradėti pokalbį, ką pasakyti. Praktiniai lektoriaus patarimai bei atvejų analizės sustiprino turimas žinias, įgijome pasitikėjimo, sužinojome, kaip kalbėti su vaikais, formuluoti klausimus, kaip atpažinti savižudybės rizikos ženklus. Supratome, kad ir menkiausias savižudybės rizikos ženklas yra vaiko pagalbos šauksmas, todėl privalome į jį kuo skubiau atsiliepti“, – kalbėjo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Šilutės rajone Indra Pranaitienė.

Mokymuose dalyvavę įvairių sričių rajono specialistai – psichologai, psichiatrai, visuomenės sveikatos biuro, sveikatos priežiūros, ugdymo, socialinių, teisėsaugos įstaigų ir institucijų atstovai pripažino, kad savižudybių problema yra labai aktuali, ir, susidūrus su ja, trūksta pagalbą teikiančių specialistų bei veiksmų koordinavimo.

Tuo tikslu planuojama Šilutės rajono savivaldybėje steigti Krizių valdymo grupę, kurios tikslas būtų efektyviai teikti pagalbą bendruomenės nariams, atsiradus ketinimui nusižudyti ar įvykus savižudybei bei parengti reagavimo į savižudybių riziką algoritmus.

Mokymus vedė klinikinis psichologas, Lietuvos psichologų sąjungos Savižudybių prevencijos specialistų grupės narys, Vilniaus universiteto Suicidologijos tyrimų centro mokslo darbuotojas Dr. Said Dadašev



REDAKCIJA REKOMENDUOJA