Angle down Atgal

V. Svirskio kryžius atiduotas muziejui

Šių metų birželio mėnesį, tarpininkaujant Kultūros paveldo departamento Panevėžio – Utenos skyriui, Zita Grigaitė perdavė nuolatiniam saugojimui kryždirbio Vinco Svirskio koplytstulpį su Šv. Kazimiero, Pietos, Šv. Jurgio, nežinomo šventojo horeljefais Panevėžio kraštotyros muziejui.

Koplytstulpis daugelį metų stovėjo Panevėžio rajone, Pašilių kaimo sodyboje. Z. Grigaitė pasakojo, jog kartu su pussesere, paveldėjusios pusbrolio sodybą, svarstė, ką daryti su meno kūriniu. Šiuo metu sodyboje niekas negyvena, todėl neramu buvo ir dėl koplystulpio priežiūros. Pasitarusios pusseserės nusprendė vertingą kūrinį perduoti Panevėžio kraštotyros muziejui.

„Ankstesni savininkai koplytstulpį labai vertino, saugojo kaip šeimos relikviją. Labai jį gerbė“, – prisimena sodybos paveldėtoja.

Ji neabejoja, kad muziejus pasirūpins vertingu palikimu. Anot Z. Grigaitės, restauruotą kryžių muziejuje išvys daugiau žmonių, o ir joms pačioms bei kaimo gyventojams bus malonu užsukti pažiūrėti. Į sodybą Pašiliuose iš kitos sodybos Drulupio kaime, Panevėžio rajone, koplytstulpis atgabentas praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite