Angle down Atgal

V. Sutkus: Vyriausybės planas trumpuoju laikotarpiu padės išsaugoti darbo vietas

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus sako, kad Vyriausybės pasiūlytas priemonių planas trumpuoju laikotarpiu padės išsaugoti darbo vietas įmonėse, patiriančiose sunkumus šalyje paskelbus karantiną dėl koronaviruso plitimo grėsmės.

„Pagal tai, kas buvo pristatyta, trumpuoju periodu tas padės. Bus galimybė forminti prastovas, kurios įvyko ne dėl įmonių kaltės, o dėl objektyvių aplinkybių, susijusių su pandemija. Tų prastovų metų dalį darbuotojų atlyginimo Vyriausybė kompensuos iš specialaus fondo. Kurį laiką tas padės ir gelbės. Jeigu paaiškėtų, kad problema yra ilgalaikė, tada kiltų klausimų“, – žurnalistams pirmadienį sakė V. Sutkus.

Jo teigimu, bendro verslo ir valstybės užduotis yra padaryti viską, kad būtų išsaugotos darbo vietos.

V. Sutkus taip pat sakė teigiamai vertinąs Prezidentūros siūlymą dviem savaitėms atidėti mokestinių prievolių vykdymą.

„Tas pasiūlymas yra geras. Mes irgi apie tai kalbėjome. Tai buvo ir mūsų LVK pakete. Paketą pateikėme Vyriausybei ir Seimui kovo 9 dieną. (...) Mus šiandien patikino finansų ir teisingumo ministrai, kad tai galioja automatiškai ir yra priimti sprendimai netaikyti prievartinio lėšų nurašymo“, – sakė V. Sutkus.

Pagal planą, valstybės lėšomis iki trijų mėnesių turi būti prisidedama prie darbdavių pastangų išsaugoti darbo vietas, padengiant dalinės prastovos ar prastovos išmokos dalį darbuotojams. Darbuotojui turi būti užtikrinta išmoka, ne mažesnė nei minimali mėnesinė alga.

Vyriausybei taip pat suteikiama teisė skolintis papildomai 5 mlrd. eurų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite