Angle down Atgal

V. Pauželis: darbai urėdijoje vyksta pagal planą

2018 metais įgyvendinta Urėdijų reforma atnešė nemažų pokyčių miškų ūkio valdyme. Anksčiau buvusios 42 urėdijos sujungtos į vieną viešąją įstaigą – Valstybinę miškų urėdiją. Nuo šių metų sausio pirmos Kaišiadorių ir Trakų regioniniai padaliniai sujungti į vieną – dabar tai Trakų regioninis padalinys. Šio padalinio vadovą VAidoTą PAUŽELį pakalbinome apie dabartinę situaciją ir ateities planus Kaišiadorių urėdijoje.

Pasak V. Pauželio, vykdant reformą, atsiskleidė aiškūs skirtumai tarp dviejų urėdijų. Tą patį darbą dirbančiųjų asmenų atlyginimai vietomis skyrėsi net trečdaliu. Pavyzdžiui, buvusios Kaišiadorių miškų urėdijos girininkijų darbuotojų – eigulių, girininkų pavaduotojų, girininkų - atlyginimai buvo gerokai mažesni, nei buvusios Trakų miškų urėdijos darbuotojų. Šiuo metu mažesnes algas gavusiems darbuotojams atlyginimai jau yra pakelti pagal naująją įmonės darbo užmokesčio sistemą, tikimasi kuo greičiau algas galutinai suvienodinti. Padalinio vadovas džiaugėsi, jog kone visi specialistai sutiko tęsti darbą naujajame padalinyje, palikusių darbo vietą – vos vienas kitas.

V. Pauželis svarsto, jog tokiam darbuotojų apsisprendimui turėjo įtakos ir tai, jog buvo palikti administraciniai pastatai Kaišiadorių mieste, todėl kaišiadoriečiams nereikia važinėti į pagrindinę regioninio padalinio būstinę, esančią Trakų rajone. Taip pat, pasak V. Pauželio, suveikė ir darbuotojų miškininkams būdingas patriotizmas bei meilė savo darbui ir miškui. Urėdas sako, kad iš viso darbo vietą paliko aštuoni darbininkai (šaltkalviai-remontininkai, valytojos ir t.t.): penki iš Kaišiadorių ir trys iš Trakų. Teko pertvarkyti darbų organizavimą, priimti naujų darbininkų, na o šiuo metu darbuotojų urėdijai netrūksta.

Pasak V. Pauželio, buvusios Kaišiadorių urėdijos teritorijoje kai kuriose girininkijose darbo sąlygos buvo apgailėtinos. Dabar šios apleistos patalpos perduodamos Turto bankui, kai kurios girininkijos perkeltos į Kaišiadoryse esantį administracinį pastatą. Urėdas paminėjo ir rekreacinę girininkijų veiklos pusę. „Šiuo metu Valstybinių miškų urėdijos Trakų regioninis padalinys yra vienas didžiausių iš visų 26-ių. Iš kitų padalinių išsiskiriame ne tik savo dydžiu (apie 60 tūkst. ha valstybinių miškų).

Esame teritorijoje tarp didžiųjų miestų – Vilniaus ir Kauno, augantys miesteliai – Rumšiškės, Trakai, yra nemažai besikuriančių gyvenviečių”, - tikina V. Pauželis. Miškuose visais laikais daug lankytojų, žmones traukia unikalus kraštovaizdis, krašto istorija – piliakalniai, pilkapiai. V. Pauželis pripažįsta, kad buvusios Kaišiadorių urėdijos rekreaciniai objektai – gerokai apleisti, o sulūžę lieptai su kyšančiomis vinimis gali net kelti rimtą pavojų lankytojams. Stengiamasi šiuos objektus kuo greičiau suremontuoti. V. Pauželis džiaugiasi aktyviais gyventojais Kaišiadorių mieste ir rajone.

Pavyzdžiui, Rumšiškėse miškininkai sutvarkė taką iki ežero, o miestelio bendruomenė nupirko ir pastatė pontoninį tiltą. Šiuo metu daromas dar vienas takas, kuris taip pat pasibaigs pontoniniu tiltu.

Skubių darbų prižiūrint rekreacinius objektus yra nuolat, vien tik pažintinių takų ir trasų urėdija turi 9. Svarbiausias pirmojo metų pusmečio darbas buvo miškų sodinimas. Urėdas pasidžiaugė, esą pirmo metų pusmečio metu atkurta daugiau miško, nei buvo planuota, iš viso 423,30 hektarų. Įveista 3,6 ha naujo miško, dar 13,2 ha miško bus įveista šį rudenį. Tiesa, orai miškų sodinimui maloningi nebuvo: sulaukėme labai sauso pavasario ir didelių paros temperatūros skirtumų. Ar stipriai prastos oro sąlygos pakenkė sodmenims, bus aišku rudenį, visgi prognozuojama, kad prigis 60-70% sodinukų.

Kitą pavasarį blogiau prigiję želdiniai bus papildyti. Kitas svarbus darbas – želdinių ir žėlinių priežiūra. Buvo planuota iki spalio mėnesio šiuos darbus atlikti 1250 ha plote, maždaug pusė šių darbų jau atlikta. Taip pat suplanuota per metus išugdyti 628 ha jaunuolynų, per pirmąjį metų pusmetį atlikta trečdalis šių darbų, tokiu tempu iki metų galo ši užduotis bus atlikta. Per metus planuota atlikti 540 km kelių atnaujinimus, jau atlikta 520 km. Kiti smulkesni darbai taip pat vyksta kaip planuota. Per pirmąjį metų pusmetį iškirsta 10% mažiau medienos nei įprastai. Taip yra dėl sumažėjusios medienos paklausos rinkoje.

Dėl šios priežasties 2019 metų I pusmečio pelnas buvo atitinkamai mažesnis už 2018 metų pirmojo pusmečio pelną, tačiau vis tiek net keletą kartų didesnis nei 2017 metais buvusių Kaišiadorių ir Trakų urėdijų. Antrajame metų pusmetyje numatyta užbaigti visus metams suplanuotus darbus. V. Pauželis tikina, kad lenktyniavimo tarp urėdijų nėra ir negali būti. „Kiekvieną iš jų yra unikali savo miškų sudėtimi, geografine padėtimi. Todėl kiekviena girininkija sprendžia savo specifines užduotis. Visi girininkijų darbuotojai yra puikūs specialistai ir kiekvienas iš jų yra mūsų didelės komandos narys. Iš viso Trakų regioniniame padalinyje dirba 76 specialistai ir 62 darbininkai”, - kalbėjo padalinio vadovas.

Laura Blaževičiūtė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite