Angle down Atgal

V. Čmilytė-Nielsen pateikė kandidatus į VRK, tačiau jų pavardžių kol kas neatskleidžia

 Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen antradienį pranešus apie rastą kandidatą į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovo postą, iš parlamento vadovės pasigirdo žinia ir apie deleguotus kandidatus į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK). Visgi, kol nėra baigtos kandidatų į VRK vertinimų procedūros, Seimo pirmininkė kandidatų pavardžių neatskleidžia.

„Galime patvirtinti, kad visi deleguojamieji jau yra pateikti, tačiau Seimo pirmininkė dar nebūtų linkusi atskleisti visų jų pavardžių, nes vertinimo procedūros, kurios yra privalomos kandidatams į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), šiuo metu vis dar vyksta“, – Eltai teigė Seimo pirmininkės atstovas spaudai Paulius Žeimys.

V. Čmilytė-Nielsen atstovo teigimu, planuojama, kad iki balandžio mėnesio pabaigos naujoji VRK sudėtis bus svarstoma Seimo plenarinių posėdžių metu, tačiau tiksli data kol kas dar nėra suplanuota.

„Seimo pirmininkė planuoja teikti kandidatą į VRK pirmininkus tik po to, kai bus patvirtinta visa naujoji VRK. Šiuo metu vyksta susitikimai su galimais kandidatais tapti komisijos pirmininku ar pirmininke, tačiau šiuo metu Seimo pirmininkė nenorėtų išskirti ar atmesti jokio konkretaus asmens kandidatūros“, – sakė P. Žeimys.

„Tuo tarpu kandidatą užimti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovo postą Seimo pirmininkė paskelbs artimiausiu metu“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen antradienį pranešė jau turinti kandidatą, kuris galėtų užimti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovo postą.

Nors pirmininkė neatskleidė pretendento užimti Genocido tyrimo centro vadovo kėdę pavardės, Eltos šaltinių teigimu, V. Čmilytė-Nielsen į šias pareigas ketina siūlyti LGGRTC dirbantį istoriką Arūną Bubnį. Tai Eltai patvirtino ir A. Bubnys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite