Angle down Atgal

Užsienietį sumušęs jaunuolis lieka pripažintas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir neapykantos kurstymo

Vilniaus apygardos teismas atmetė nuteistojo E. L. apeliacinį skundą ir paliko galioti š. m. balandžio 9 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei neapykantos kurstymo prieš kitos rasės, tautybės, įsitikinimų ir pažiūrų žmonių grupę. Teismas E. L. skyrė laisvės apribojimą vieneriems metams. Prie šios bausmės jam pridėta ir kitu nuosprendžiu skirta bausmė, tad jis nuteistas galutiniu vienerių metų keturių mėnesių laisvės apribojimu. Jam nurodyta naktimis būti namuose, taip pat jis įpareigotas dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Pirmosios instancijos teismo apkaltinamąjį nuosprendį dėl neapykantos kurstymo bei viešosios tvarkos pažeidimo išgirdo ir E. L. pažįstamas J. M., tačiau jis nuosprendžio neskundė.

Bylos duomenimis, jaunuoliai 2018 m. vasarą sostinės Antakalnio rajone, viešojo transporto stotelėje, pamatę Lietuvoje gyvenantį ekvadorietį, puolė jį mušti, šaukdami „Lietuva – lietuviams“.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio ir valstybinį kaltinimą byloje palaikiusio Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro teigimu, E. L. padarytos veikos pavojingumą rodo tai, jog šūkis „Lietuva – lietuviams“ buvo išsakytas naudojant smurtą prieš nukentėjusįjį, siekiant jam parodyti, kad Lietuvoje jis yra nepageidaujamas.

Atmesdamas E. L. apeliacinį skundą, Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad byloje surinktų įrodymų visuma leidžia daryti išvadą, kad nagrinėjamu atveju šaukiant „Lietuva – lietuviams“ buvo siekiama ne abstrakčiai pademonstruoti tautinius jausmus, bet pasityčioti iš konkretaus nukentėjusiojo rasės, tautybės, įsitikinimų ir pažiūrų. Apeliacinės instancijos teismo teisėjų kolegijos nutartyje nurodoma, jog E. L., kaip ir J. M., tokiu savo elgesiu itin grubiai nusižengė Konstitucijos preambulėje skelbiamam siekiui puoselėti tautinę santarvę, siekti atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite