Angle down Atgal

Užkliūti jau nebebaisu

Prieš keletą metų įgyvendinant Europos Sąjungos finansuojamą projektą rekonstruota centrinė miesto aikštė su prieigomis. Tuo­met gyventojai džiaugėsi pokyčiais ir tikėjosi, kad sutvarkytas bus ir platusis pėsčiųjų takas, nusi­driekęs nuo viešbučio iki prekybos centro „Maxima“. Tame projekte tako renovacijai lėšų numatyta nebuvo, bet kelis dešimtmečius skaičiuojantis ir jau sudūlėjęs takas prašyte prašėsi renovacijos. Todėl savivaldybė parengė projektą „Susisiekimo komunikacijų statinio, pėsčiųjų takų (nuo Rungos g. 6 C ir Rungos g. 14) Elektrėnų mieste kapitalinio remonto projektas“ ir šiandien gyventojai jau gali ke­liauti nebijodami užkliūti.

Senos betono plokštės buvo pakeistos trinkelėmis, pastatyti suoleliai, išmontuotas fontanas, pasodintos gėlės, veja. Tako renovacijos darbus atliko UAB „NK statyba“. Rangos darbų ver­tė kiek daugiau nei 238 tūkst. Eur.

Vietoje fontano, jau kitomis lėšomis, dar išdygo jaunimo iniciatyva pastatyta skulptūra su pagrindiniais miesto simboliais – elektrinės kaminais, apžvalgos ratu bei tiltu į ežerą. Šie objektai jau išnykę, bet nors skulptūra ateities kartoms primins apie objektus, ilgus metus garsinusius Elektrėnus.

Naujame take visos trinkelės kaip trin­kelės, bet viena vieta, ties gėlynu, atkreipia praeivių dėmesį. Šioje vietoje trinkelės raudonos ir primena QR kodą. Kas tai per sumanymas, paprašėme pakomentuoti Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus Gedimino Ratkevičiaus. Jis paaiškino, kad iš raudonų plytos iš tiesų yra sudėtas QR kodas, vedantis į savivaldybės svetainę www.elektrenai.lt. „Jis nuskaitomas iš aukščio (tam atvejui, jei bus filmavimų iš drono, tai galima bus nuskaityti). Šis sumanymas papildomai nieko nekainavo, tačiau yra inovatyvus, todėl priimtas ir įgyvendintas“, – sakė G. Ratkevičius. Pasak administracijos direktoriaus, tokių pavyzdžių jau yra kitose Lietuvos savivaldybėse, tai ir paskatino suteikti tokį akcentą Rungos gatvės skverui.

Virginija Jacinavičiūtė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite