Angle down Atgal

Uždrausta meilė atvedė į teisiamųjų suolą

Per anksti pradėtas suaugusiųjų gyvenimas trylikametę nuvedė į teismą. Tiesa, ne kaip kaltininkę. Visgi meile vadinti santykiai suaugusiam jos draugui baigėsi teismo nuosprendžiu.

Rodė iniciatyvą

Nežinia, ar trylikametė Monika (nepilnametės vardas pakeistas) būtų kam atskleidusi, kokius jausmus puoselėjo beveik dešimtmečiu vyresniam vaikinui, jei nebūtų su juo susipykusi. Ir tai įvyko ne 22-ejų vaikino, o paauglės iniciatyva.

Tiesa, per tuos kelis mėnesius vaikinas pas mažametę atvykdavo ne taip jau dažnai, tačiau jausmai liejosi socialiniuose tinkluose.

Kaip vėliau pasakojo paauglė, su savo suaugusiu draugu ji susipažino per feisbuką. Mažametę suintrigavo feisbuko profilio pavadinimas „Nori Negausi“.

22-ejų Giedriaus ir mažametės Monikos draugystė truko nuo 2018-ųjų birželio iki 2019-ųjų kovo. Kaip prisimena Giedrius, pirmą kartą jiedu suartėjo draugės namuose. Pati Monika akivaizdžiai parodžiusi, kad trokšta kūniškos meilės. Ji pakišo ranką po vaikino marškinėliais, glamonėjo įvairias jo kūno vietas.

Vėliau tai pasikartojo dar porą kartų. Tiesa, Monika nurodė ir pikantiškesnių vietų, kur su Giedriumi užsiiminėjo meile. Ji prisiminė su vaikinu mylėjusis geležinkelio stotyje, neįgaliesiems skirtame tualete. Ir tai buvęs ne jos, o Giedriaus sumanymas. Mat traukiniu pas ją atvykdavęs vaikinas jau buvo nusižiūrėjęs „meilei“ tinkamas vietas.

Amžių žinojo

Beje, Monika pripažino, kad jokios prievartos tarp jos ir Giedriaus niekada nebuvę. Seksas ją traukęs ne mažiau nei suaugusį vaikiną.

Nors Giedrius tvirtino, kad Monika jam melavo savo amžių ir jis patikėjęs, kad merginai po poros mėnesių sueis 16 metų, mažametė tvirtino, jog vaikinas jos amžių žinojo. Tiesa, iš pradžių bendraudama socialiniame tinkle melavo, kad jai jau 14 metų. Tačiau vėliau, kai Giedrius atvyko ir pirmą kartą ją apsikabino, Monika prisipažino, kad jai dar tik trylika. Visgi ši žinia vaikino neatgrasė nuo santykių su mažamete.

Monika tvirtino mylėjusi Giedrių ir apie nederamus santykius su suaugusiu vyru prisipažinusi savo globėjai. Tačiau ši neigė žinojusi apie tai, kuo su savo draugu užsiima mažametė. Nors globėja pripažino, kad Monika vieną kartą pati apie tai užsiminusi, tačiau teigė maniusi, kad paauglė fantazuoja, mat visuomet akylai saugojusi savo globotinę.

Įtarimų buvo

Bet nujausti, kad mergaitė gyvena suaugusiųjų gyvenimą, globėjų šeima galėjo, mat paauglę traukte traukė prie vyrų.

Monikos globėjai neneigė, kad kelis savaitgalius iš eilės į jų namus buvo atvykęs Giedrius. Jis viešėjo paauglės kambaryje. Tačiau, anot suaugusiųjų, kambario durys visada buvo praviros, kad būtų girdėti, kas vyksta mergaitės kambaryje. Juolab ilgiau nei 10 minučių jaunuolių vienų niekas nepalikdavo.

Teisme mergaitės globėja prisipažino kartą užtikusi Giedrių velkantis megztinį ir paklaususi, ar jam karšta. Šis patvirtinęs, kad namuose šilta. Visgi jokių įtarimų globėjai tuomet nekilę, nes lova buvo gražiai paklota, nesujaukta.

Kai Giedrius nustojo važinėti į jų namus, globėja apie tai pasiteiravo Monikos. Ši patvirtino, kad su vaikinu susipykusi, mat šis esąs apgavikas – turįs žmoną ir vaiką. Kai po ilgos pertraukos Giedrius vėl užsuko ir atvežęs gėlių bandė atsiprašyti Monikos, tvirtino vaikų neturįs ir tapęs tik šmeižto auka, mylimoji neatleidusi. Globėja prisimena, kad tuomet Giedrius atvyko neblaivus. Pamačiusi, kad kieme svečias konfliktuoja su Monika, pati išėjusi ir jį išvijusi.

Negali suvokti

Įtarus, kad Monika galėjo patirti seksualinę prievartą, mažametė buvo apgyvendinta „Užuovėjos“ pagalbos centre. Atlikę psichologinį paauglės vertinimą specialistai konstatavo, kad pagrindiniai jos interesai siejasi su vaikinais. Konsultacijų metu mažametė pasakodavo apie tai, kiek vaikinų turėjo, su kuriais buvo poroje.

Paauglė neslėpė, jog ir anksčiau turėjusi lytinių santykių su vaikinais, kurie už ją vyresni. Ji teigė, kad visi intymūs santykiai vyko jos noru, tačiau specialistams kilo įtarimų, jog dėl savo asmenybės savybių Monika negali suvokti tokio elgesio pasekmių, negali kritiškai įvertinti kito žmogaus motyvų jos atžvilgiu.

Surinkti ikiteisminio tyrimo duomenys patvirtino, kad prievartos suaugusio vyro ir mažametės santykiuose nebuvo. Visgi mūsų šalies įstatymai numato, kad žmogus pats sąmoningai apsispręsti dėl įsitraukimo į lytinius santykius gali tik nuo 16 metų. O už lytinius santykius su jaunesniais nei 16 metų amžiaus asmenimis baudžiama.

Teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis iki tol teistas nebuvo, visiškai pripažino savo kaltę, gailisi, atsiprašė nukentėjusios, ir skyrė jam vieną iš švelnesnių bausmės rūšių – laisvės apribojimą su draudimais bei įpareigojimais.

Šešis mėnesius Giedrius negalės bendrauti su Monika, turės neatlygintinai išdirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, globos ar rūpybos įstaigose, nevalstybinėse organizacijose, kuriose rūpinamasi neįgaliais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Taip pat jis turi įsidarbinti ar užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, be bausmę vykdančios institucijos žinios negali keisti gyvenamosios vietos.

Nukentėjusiajai per jos atstovus priteistas civilinis ieškinys – 300 eurų neturtinei žalai atlyginti. Juos Giedrius turi sumokėti per pusę metų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite