Angle down Atgal

Už keturių žmonių mirtimi pasibaigusią avariją – aštuoneri metai nelaisvės

Panevėžio apygardos teismas trečiadienį dėl 4 žmonių mirtimi pasibaigusios avarijos kaltu pripažino Edvardą Gorodecką ir skyrė jam 8 metų laisvės atėmimo bausmę.

Šią baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Panevėžio miesto apylinkės teismas šiemet vasario 7 dieną E.Gorodecką buvo išteisinęs. Teismas teigė, kad neįrodyta, kad būtent šis vyras vairavo automobilį.

Panevėžio apygardos teismas nusprendė, kad žemesnės instancijos teismas bylos įrodymus vertino vienpusiškaiu ir selektyviai, teisėjų kolegija nesutiko su išteisinimu ir ankstenį nuosprendį panaikino.

„Teismas padarė išvadą, kad automobilį vairavo Edvardas Gorodeckas“, – BNS sakė Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė.

Nuteistasis laisvės atėmimo bausmę turės atlikti atvirojoje kolonijoje.

Teismas skyrė didesnę bausmę nei ji numatyta sankcijos vidurkyje – vidurkis 6 metai 6 mėnesiai laisvės atėmimo. Teismas atsižvelgė, kad E.Gorodeckas vairavo neblaivus, kad padarė neatsargų nusikaltimą, kurio pasekmės labai skaudžios, anksčiau teistas, net 15 kartų baustas administracine tvarka, iš jų – 11 kartų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Be to, 2 Kelių eismo taisyklių pažeidimus padarė jau po šio eismo įvykio.

Teismo įsitikinimu, visa tai apibūdina vyrą neigiamai, rodo jo polinkį pažeisti Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir jų nesilaikyti, elementarių visuotinai žinomų eismo saugumo taisyklių ignoravimą bei leidžia tvirtinti, kad jis nėra atsakingas ir drausmingas vairuotojas, o jam skiriamos nuobaudos jokio poveikio nedaro ir nesulaiko nuo naujų pažeidimų darymo.

Prokuratūros ir nukentėjusiųjų apeliacinius skundus nagrinėjęs teismas iš naujo apklausė ekspertus, specialistus, liudytojus.

Nesutikę su žemesnės instancijos teismo sprendimu apeliacinius skundus apygardos teismui padavė prokurorė ir nukentėjusiųjų advokatas.

Nukentėjusiems šioje byloje priteista po 15 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo.

Eismo nelaimė įvyko 2015 metų vasario 7 dieną Panevėžio rajone, Gailiūnų kaime, kelyje Panevėžys-Skaistgiriai-Pušalotas. Vėlų vakarą penkių neblaivių vyrų kompanija automobiliu BMW 730 trenkėsi į pakelės medį. Automobilis buvo visiškai sumaitotas, trys vyriškiai žuvo vietoje, ketvirtas mirė ligoninėje. Gyvas liko vienintelis E.Gorodeckas.

Per avariją du vyrai iškrito iš mašinos. Įtarta, kad BMW 730 galėjo vairuoti E.Gorodeckas, mašina priklausė vienam iš žuvusiųjų. Vyras buvo blaiviausias – jam nustatytas 1,48 promilės girtumas. Žuvusių 22-34 metų keleivių kraujyje rasta nuo 3 iki 4 promilių alkoholio.

BNS informacija
„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite