Angle down Atgal

Utenos kelių policijos pareigūnai vykdo neviešą ir mišrų patruliavimą

Nuo gegužės pradžios Utenos apskrities keliuose policijos pareigūnai jau užfiksavo daugiau kaip pusė tūkstančio Kelių eismo taisyklių pažeidimų: 10 vairuotojų buvo neblaivūs, greitį viršijo 307 vairuotojai, 58 vairuotojai naudojosi mobiliojo ryšio priemone, 133 pėsčiųjų, dviračių vairuotojų padaryti pažeidimai, 24 pažeidė lenkimo taisykles, 42 nesinaudojo saugos diržais, bei kiti eismo padalyviai pažeidė kitus Kelių eismo taisyklių reikalavimus.

Atsižvelgdami į situaciją dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo Utenos kelių policijos pareigūnai siekdami užtikrinti saugų eismą Utenos apskrities keliuose, ir siekiant kuo mažiau kontaktuoti su eismo dalyviais sustiprino neviešą ir mišrų patruliavimą.

Neviešo ir mišraus patruliavimo metu Utenos kelių policijos pareigūnai visus įmanomus kelių eismo taisyklių pažeidimus fiksuoja turimomis naujomis techninėmis vaizdo, greičio ir kitomis fiksavimo priemonėmis, bei apdoroją pažeidimą, paštu ar el. paštu, skirtą administracinę nuobaudą siunčia nusižengimą padariusiam asmeniui.

Didžiausią dėmesį, policijos pareigūnai, skiria prioritetiniams Kelių eismo taisyklių pažeidimų išaiškinimui ir tokių dalyvių kontrolei. Nuo balandžio mėnesio vykdė ir toliau griežtai kontroliuos, vairuotojų pareigų pėstiesiems vykdymą, dviračių vairuotojus, pavojingo ir chuliganiško vairavimą, transporto priemonių leistino važiavimo greitį, saugų važiavimą, manevravimą, lenkimą, važiavimo per sankryžas, kaip laikomasi eismo reguliavimo signalų, vairuotojų mobiliojo ryšio priemonių naudojimo ir vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, privalomų saugos priemonių – saugos diržų, saugos šalmų, vaikams vežti skirtų prisegimo sistemų naudojimą, bei kitus kelių eismo taisyklių reikalavimų vykdymą.

Neviešas patruliavimas - patruliavimas, kurį policijos patrulis atlieka specialiomis spalvomis nenudažytu ir policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėtu automobiliu, motociklu, kita transporto priemone ar pėsčiomis vilkėdamas civilinius drabužius.

Mišrus patruliavimas - patruliavimas, kurį policijos patrulis atlieka naudodamas viešojo ir neviešojo patruliavimo būdus.

Atkreipiame dėmesį, kad policijos pareigūnai vykdydami šiuos patruliavimo metodus gali patruliuoti tik šviesiu paros laikotarpiu.

Tai pat laikantis visų saugumo reikalavimų policijos pareigūnai vykdys ir vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų tikrinimai, pėsčiųjų, dviračių vairuotojų (jų keleivių) kontroles.

Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Eismo saugumas – savitarpio pagarba ir atsargumas!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite