Angle down Atgal

Utenos apskrities VPK atstovų stažuotė Nyderlandų Karalystėje

Šių metų rugsėjo 2-6 d. Hagoje (Nyderlandų Karalystė) Policijos departamento, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai dalyvavo stažuotėje, organizuotoje Vidaus saugumo fondo finansuojamo projekto „Europos keitimosi informacija modelio (EKIM) rekomendacijų įgyvendinimas“ lėšomis.

Lietuvos policijos atstovai lankėsi Europole, Eurojuste bei Nyderlandų policijos tarptautinio bendradarbiavimo padalinyje (angl. Department for International Police Cooperation).

Pirmąją stažuotės dieną dalyviai susitiko su specialiuoju policijos atašė Lietuvos ryšių palaikymo biuro Europole vadovu Andžejumi Roginskiu, kuris supažindino su Lietuvos ryšių palaikymo biuro Europole veikla bei pademonstravo kompiuterinius darbo įrankius, kurie palengvina kasdienį darbą.

Nyderlandų policijos tarptautinio padalinio vadovas Hans de Wit pristatė padalinio SIRENE, EUROPOL, Counter Terrorism Unit veiklą. Šio susitikimo metu buvo aptarti abiejų šalių policijos iššūkiai ir laimėjimai, apsikeista gerąja praktika tarptautinio bendradarbiavimo srityje. Verta paminėti, kad kolegos iš Nyderlandų policijos tarptautinio bendradarbiavimo padalinio džiaugėsi glaudžiu ir efektyviu bendradarbiavimu su Lietuvos pareigūnais, kadangi Nyderlandų pareigūnų paklausimai yra visuomet įvykdomi greitai ir kokybiškai.

Eurojuste stažuotės dalyvius pasitiko naujai ketverių metų kadencijai paskirta Lietuvos nacionalinė narė Eurojuste Margarita Šniutytė-Daugėlienė. Lietuvos atstovė su entuziazmu pristatė Eurojusto veiklą, aprodė naujai įrengtą pastatą. Stažuotės dalyviai stebėjosi draugiška darbuotojui, jaukia ir tausojančia gamtos išteklius darbine aplinka. Margarita Šniutytė-Daugėlienė pasidžiaugė glaudžiu bendradarbiavimu su Europolu ir jo teikiama pagalba bei išsakė tikslus ir lūkesčius, kurių sieks savo kadencijos laikotarpiu.

Paskutinę stažuotės dieną atstovai Europole dalyvavo “Teisėsaugos sąmoningumo sesijoje” (angl. Law enforcement awareness session) ir išklausė pranešimus apie Europolo padalinių veiklą, susijusią su nelegalia migracija, terorizmu, nusikaltimais elektroninėje erdvėje.

Tęsiant ankščiau užsimezgusius draugiškus bendradarbiavimo ryšius, delegacijos atstovai dar susitiko ir su Ukrainos ryšių palaikymo biuro Europole atstovu Ivan Hulpa.

Stažuotės metu darbuotojai užmezgė daug naujų pažinčių, apsikeitė tarptautiniais kontaktais. Gautos naujos žinios, neįkainojama patirtis ir parsivežtos idėjos bus sėkmingai panaudotos kasdieniniame darbe.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite