Angle down Atgal

Utenos aplinkosaugininkams įkliuvusiam pažeidėjui teks atlyginti daugiau nei 3 tūkst. eurų žalą

Praėjusią savaitę Utenos valdybos pareigūnai pagal surinktą informaciją tikslingai organizavo tris reidus Švenčionių, Molėtų ir Ignalinos rajonuose. Reidai buvo veiksmingi: sulaikyti 5 asmenys, o vienam pažeidėjui teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 3 270 eurų.

„Pastaruoju metu daugėja pranešimų, be to, apie vykdomą neteisėtą žvejybą daug informacijos susirenka patys Utenos valdybos pareigūnai. Tad stengiamės užtikrinti tinkamą atsaką galimiems pažeidėjams. Džiaugiamės, kad šiuo atveju per dieną suorganizuoti trys reidai buvo rezultatyvūs“, – teigia Utenos valdybos viršininkas Lauris Martišius.

Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai Kretuono ežere (Švenčionių r.)  sulaikė du pažeidėjus, iš medinės valties žvejojusius draudžiamaisiais ne mėgėjų žvejybos įrankiais – dviem statomaisiais tinklais. Asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir paimta medinė valtis su tinklais.

Dūrių ežere (Molėtų r.) Utenos gyvosios gamtos pareigūnai sulaikė asmenį, iš valties žvejojusį statomuoju tinklu. Asmuo neteisėtai sugavo 1 kg ešerių, 1 kg kuojų, vieną lydeką ir 30 karšių. Už tai jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Paimta valtis, tinklas ir žuvys. Be to, apskaičiuota žala žuvų ištekliams siekia 3270 eurų.

Trečiasis Utenos valdybos pareigūnų ekipažas Ūsių ežere (Ignalinos r.) sulaikė du asmenis, iš valties neteisėtai žvejojusius trimis statomaisiais tinklais.

Pažeidėjai žuvų sugavę nebuvo – aplinkosaugininkai šiuo asmenis sulaikė vos tik jiems pastačius tinklus. Piliečiams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, paimta valtis ir trys statomieji tinklai.

Visais trimis atvejais už Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus, padarytus naudojant draudžiamus žvejybos įrankius, asmenims gresia  administracinė bauda nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite