Angle down Atgal

Uteniškiai Džininge: naujos pažintys, susitikimai, nauja patirtis

Utenos rajono savivaldybės delegacijos vizito Džininge (Kinija) birželio 7-oji buvo kupina susitikimų, vizitų, naujų pažinčių.

Ryte delegacija vyko į šiuolaikišką, vizualų ir informatyvų Miesto planavimo muziejų, kuriame įvairiomis formomis – eskizais, piešiniais, fotografijomis, maketais, 3D vizualizacijomis ir projekcijomis, o taip pat 3D filmu – perteikta miesto kūrimosi ir vystymosi istorija, jo dabartis ir plėtros perspektyvos iki 2030 metų. Kitais žodžiais tariant, muziejuje vizualiai ir patraukliai bei suprantamai perteiktas Bendrasis miesto planas.


Po Miesto planavimo muziejaus aplankymo delegacija vyko į Taibai ežero parką su sala. Parko prieigose gausu išpuoselėtų lietuvio akiai neįprastų medžių, taip pat akį traukė lotoso lapai ir skraidantys baltieji garniai.
Vėliau delegacija aplankė didžiulę popieriaus gamyklą, kurioje stebėjo popieriaus gamybos procesą, apžiūrėjo gamyklos kūrimosi ir vystymosi muziejų. Jame papasakota visa gamyklos kūrimosi istorija, pristatoma produkcija, inovatyvūs sprendimai ir pasiekimai bei apdovanojimai. Ekskursijos pabaigoje Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas kinų prašymu ant didelio popieriaus lapo parašė palinkėjimą.
Po pietų vizito maršrutas nusidriekė į Budistų kultūros parką, kuriame svečiai buvo išsamiai supažindinti su budizmo religija, apžiūrėjo senąją ir naująją parko dalis bei buvo pakviesti ir vakarieniavo su Jiningo miesto savivaldybės Užsienio reikalų departamento direktore Li Li ir Jiningo miesto Yanzhou rajono meru Wang Xiao. Vakarienės metu buvo išsakyta palanki nuomonė apie Lietuvą, jos žmones, šalies ekonominį išsivystymą. Taip pat buvo pasiūlyta pagalvoti apie Konfucijaus akademijos Utenoje įsteigimą.
Kitą dieną numatomas svarbus susitikimas su aukštais vadovais. Susitikime taip pat dalyvaus televizijos, spaudos atstovai, nušviesiantys uteniškių vizitą, numatomas mero Alvydo Katino interviu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite