REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2019 m. Balandžio 15 d. 17:14

Universitetai varžėsi „Juventus“ chorų konkurse – uždainavo ir užsienio studentai

Kaunas

Paulina KuzmickaitėŠaltinis: Etaplius.lt


79940

Aukštųjų mokyklų chorų konkursas „Juventus 2019“ balandžio 12-14 d. vėl subūrė dainų ir chorinės muzikos mylėtojus – Kauno technologijos universiteto (KTU) akademinio jaunimo choro „Jaunystė“ ir jo meno vadovės, žinomos chorvedės Danguolės Beinarytės organizuojamame konkurse varžėsi pajėgiausi šalies akademinio jaunimo chorai.

Pasak D. Beinarytės, dar praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje pirmą kartą surengtas konkursas ir šiandien išlieka akademinio jaunimo švente, ne tik suburiančia chorinės muzikos mėgėjus, bet ir skatinančia jaunimo domėjimąsi chorine muzika.

„Juventus“ konkursas – kaip amžinas variklis, vienijantis akademinį jaunimą dainoje, skatinantis dalintis savo balsų grožiu ir noru pažinti chorinę muziką, ją puoselėti, atskleisti klausytojams, siekti meistriškumo ir naujų chorinės muzikos spalvų ieškojimo“, – sako KTU akademinio choro „Jaunystė“ meno vadovė.

Konkurso organizatorius ir komisijos narius šiais metais ypatingai džiugino tai, kad studentų choruose dainavo ne tik lietuviai, bet ir užsienio šalių studentai. Festivalyje kartu su akademiniais chorais dainavo studentai iš Švedijos, Makedonijos, Nigerijos, Ukrainos bei Baltarusijos. Iš viso konkurse „Juventus 2019“ dalyvavo daugiau nei 250 studentų, o festivalio programos koncertuose jų koncertavo daugiau nei 300.

Nugalėtojams – diplomai ir piniginiai prizai

Pirmoji vieta ir aukso diplomas bei 1 tūkst. eurų piniginis prizas, įsteigtas Lietuvos chorų sąjungos, šiais metais atiteko Vilniaus universiteto (VU) akademiniam mišriam chorui „Gaudeamus“, vadovaujamam Rasos Gelgotienės.

Komisiją antrąją vietą ir sidabro diplomą skyrė VU merginų chorui „Virgo“ (vadovė Rasa Gelgotienė) bei Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos mišriam chorui „Ave vita“ (vadovas Kastytis Barisas). Antros vietos laimėtojams atiteko KTU įsteigti piniginiai prizai po 800 eurų.

Trečiąją vietą pasidalijo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos akademijos mišrus choras „Neris“, vadovaujamas Tomo Lapinsko, VDU mišrus choras „Vivere Cantus“, vadovajamas Rolando Daugėlos, ir VDU kamerinis merginų choras, vadovaujamas Viktoro Masevičiaus. Trečiąją vietą užėmę chorai taip pat apdovanoti bronzos diplomais ir KTU įsteigtais piniginiais prizais po 600 eurų.

Skirti ir papildomi apdovanojimai

Antrą kartą iš eilės žiūrovų simpatijų prizas atiteko LSMU Medicinos akademijos mišriam chorui „Neris“. VU akademiniam mišriam chorui „Gaudeamus” už geriausiai pasirinktą konkursinę programą taip pat atiteko specialusis prizas, įsteigtas Kauno miesto savivaldybės.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro prizas už geriausiai atliktą XX-XXI a. kūrinį paskirtas VDU kameriniam merginų chorui už kūrinį „Deivei Mildai ir Mėnuliui“ iš misterijos „Saulėgrįžos“. Prizą įteikė žiuri komisijos narys, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Mėgėjų meninės kūrybos skyriaus Chorų specialistas Donatas Zakaras.

Apdovanotas ir geriausiai nacionalinį kūrinį atlikęs choras – konkurso organizatorių, KTU akademinio choro „Jaunystė“, įsteigtas prizas už atliktą kūrinį „Ko gervynas“ (komp. Giedrius Svilainis) iškeliavo į VU merginų choro „Virgo“ rankas.

Svečių teisėmis konkurse taip pat dalyvavo VDU Žemės ūkio akademijos studentų mišrus choras „Daina“ (vadovė Ramunė Navickienė) bei renginio šeimininkai – KTU akademinis choras „Jaunystė“ (vadovė D. Beinarytė).REDAKCIJA REKOMENDUOJA