REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Unikalu2022 m. Balandžio 1 d. 07:16

#UNIKALU. R. Vilys: „Muzika stato tiltus mūsų galvose“

Kazlų Rūda

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


211175

Naujausiame naujienų platformos Etaplius.lt tinklalaidės „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ epizode kalbėsimės su Panevėžio rajono jaunimo pučiamųjų orkestro „Aukštyn“ vadovu, Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos įkūrėju Remigijumi Viliu. Vyras papasakos, kokio orkestro dar trūksta Panevėžio rajonui, kaip sudominti vaikus pučiamaisiais instrumentais ir kaip paprastai galima nupiešti arklį.

Panevėžio dar visai neseniai galėjo pasigirti 12 orkestrų. Pašnekovas juokiasi, kad buvo paskelbę šūkį – „Seniūnija be orkestro – seniūnija be ateities!“. Pasak Remigijaus, rajono jaunimas noriai pažindinasi su muzika, mokosi jos paslapčių. „Per 25-erių metų laikotarpį, kai verda mūsų orkestrų gyvenimas, turbūt apie tūkstantį jaunų žmonių prisilietė prie muzikos – vieni mėnesį pabūna, kiti pusę metų, vieni sezoną, kiti nuo pirmos iki dvyliktos klasės. Kai rajone klausia, kas kuo nors yra groję, tai rajono vaikai visąlaik pakelia rankas, nes visi yra pakliuvę į tą Brass viruso tinklą“, – pasakoja vyras.

Tiesa, jis turi specialių metodų, kaip tuos vaikus sudominti: „Kaip ir visur, žmonės bijo pradėti, yra daug mitų. Jeigu pradėsi vaikui pasakoti apie dviratį – padangas, cheminę sudėtį, kol viską išpasakosi, jis nebenorės važiuoti. Jeigu jam duosi gražų dviratį – „Varyk!“, nugrius du kartus, bet kai pradės važiuoti, gal po to ir bus įdomu, iš ko tos padangos.“ Remigijus teigia, kad pučiamaisiais instrumentais gali groti kiekvienas, tik reikia įdėti darbo ir pastangų.

Pašnekovas pasakoja, kad nors muzika ir yra vienintelis menas, jungiantis abu smegenų pusrutulius, tai panašu į piešimą. „Jeigu moki nupiešti trikampį, apskritimą ir kvadratą, iš principo gali viską nupiešti, tik reikia technikos. Lygiai taip pat ir muzikoje. Mes nesakom (vaikams), kad jie iš karto gros simfonijas. Pirmieji žingsniai, kad pajustų tą „O, aš galiu!“, turi būti neapsunkinti. Beveik visi mūsų vaikai po mėnesio ar pusantro groja prie orkestro koncerte“, – džiaugiasi Remigijus.

Tai ir dar daugiau galite pamatyti naujausiame tinklalaidės „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ epizode „YouTube“ platformoje.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA