REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Unikalu2021 m. Lapkričio 12 d. 07:10

#UNIKALU. R. Jurkėnas: „Nustokime vertinti stiprybes ir silpnybes“

Vilnius

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


193878

Naujienų platformos Etaplius.lt  tinklalaidėje „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ – edukacinių bendrovių „Kalba.lt” ir „egoPERFECTUS“ kūrėjas bei profesionalus karjeros konsultantas Rytis Jurkėnas. Šį kartą kalbėsime apie tai, kodėl pingvinams nereikia skraidyti, kada lietuviai pradėjo mokytis rusų kalbos ir kodėl su dviem vaikais karjeros nepadarysi.

Profesionalus karjeros konsultantas vaizdžiai pasakoja, kad pingvinų mokyti skraidyti neverta: „Pingvinas mato erelį, sako: „Kaip jis gerai skraido, ir aš noriu“, ir pamiršta savastį. Pamiršta, kad jis puikiai plaukioja, gaudo žuvį, daro tokius dalykus, apie kuriuos tas erelis net pasvajoti negali.“ Pašnekovas teigia, kad tokiu būdu – kai stengiamasi būti kaip kažkas kitas, nors potencialo nėra – prarandama savastis.

Vyras pasakoja, kad siekiant sėkmingos karjeros, svarbu suderinti prigimtį ir gebėjimą: žmogus, turintis mokytojo prigimtį ir, pavyzdžiui, aukštą bendrąjį kūno intelektą, būtų puikus fizinio lavinimo mokytojas, tačiau, jei trūktų vieno iš šių aspektų, sėkmingos karjeros tektų siekti kitoje srityje. „Kiekvienas gali būti sėkmingas“, – teigia pašnekovas.

Minėtas bendrasis kūno intelektas – tik vienas iš dešimties. Šiais laikais, Ryčio Jurkėno teigimu, mokyklose orientuojamasi į rezultatus: siekiama kuo geriau išlaikyti anglų kalbos ar matematikos ezaminus, taip lavinant tik kalbinį ir loginį intelektą. „Kur kiti aštuoni?“ – retoriškai klausia pašnekovas.

„Mokinys turi labai gerą matematikos pažymį, todėl jo karjera bus puiki? Nieko panašaus!“ – teigia vyras ir priduria, kad jei mokyklose būtų teikiamas visapusiškas – visų dešimties – intelektų lavinimas, jis, ko gero, neturėtų darbo.

Visą pokalbį tinklalaidėje #Unikalu su Asta Lesauskienė galite pamatyti Etaplius.lt „YouTube“ kanale.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA