Angle down Atgal

Unikalioms dailininko L. Striogos skulptūroms siūlomos Raudondvario dvaro ir Kauno rajono erdvės

90-ties metų sukaktį švenčiantis Nacionalinės kultūros premijos laureatas skulptorius ir dailininkas Leonas Strioga sulaukė Kauno rajono mero Valerijaus Makūno kvietimo įkurdinti nuolatinę darbų ekspoziciją Raudondvario dvare, o dalį skulptūrų panaudoti puošiant Pakaunės miestelių viešąsias erdves.

„Jūsų kūriniams – atviros visos gražiausios Kauno rajono vietos: Raudondvario dvaras, Kačerginė, Kulautuva. Esu įsitikinęs, kad nuolatinė jūsų unikalių darbų ekspozicija turėtų didžiulę trauką“, – sveikindamas jubiliatą, sakė meras.

Toks pakvietimas nėra atsitiktinis. Kaip teigiama Kauno rajono savivaldybės pranešime, Raudondvario dvaro parką daug metų puošia L. Striogos akmeninis „Krivis“. Čia 2017-ųjų vasarą veikė ir mažosios skulptūros ekspozicija po atviru dangumi „Geležies amžius“.

Skulptūros „kalbasi“ L. Striogos sukurta kalba, pasakodamos įdomiausias istorijas ir pranešdamos svarbiausias žinias iš praeities ir dabarties. „Į karužę“, „Karys“, „Rūpestis“, „Angelas“, „Saulės žirgas“, „Angelas su fleita“, „Saulėtekis“, „Klounas“, „Šokėja“ ir daugelis kitų darbų buvo sukurti kūrybos procese dalyvaujant skulptoriaus sūnui Aidui Striogai.

V. Makūno nuomone, šios skulptūros labai pagyvintų Kauno rajono kurortinės teritorijos miestelių parkus, kitas viešąsias erdves.

L. Strioga įsitikinęs: dabartinis gyvenimo tempas – per greitas. Pasak skulptoriaus, tik neskubėdamas, susigyvendamas su savimi bei aplinka, žmogus tampa tikresnis. Kaip pačius tikriausius jis vardija jausmus: sąžiningumą, meilę, užuojautą, gėdą. Šias vertybes L. Strioga tikina atsinešęs iš savo gimtinės – Medžiočių kaimo (Anykščių r.). Pasak menininko, kaime gyvenantys žmonės – nuoširdūs, geraširdžiai, tikri.

L. Strioga (g. 1930 m. vasario 1 d.) yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1959 metų. Parodose dalyvauti pradėjo metais anksčiau. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2001) yra monumentaliosios ir kamerinės skulptūros meistras, nepaliaujantis stebinti savo kūrybingumu.

Pasak dailėtyrininkų, šis menininkas labiausiai atpažįstamas iš unikalia kaltine technika sukurtų medinukų, kupinų šilumos ir istorijų iš gilios praeities. Bene vyriausias Lietuvos skulptorius geba prakalbinti įvairias medžiagas – akmenį, metalą, medį. Vienas naujausių L. Striogos darbų – iš bronzos nulietas Jono Basanavičiaus biustas.

Menotyrininkų komplimentų sulaukė ir L. Striogos piešiniai, kuriuos, be kitų darbų, galima pamatyti Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje veikiančioje parodoje.

ELTA primena, kad šio skulptoriaus kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos dailės muziejai ir privatūs asmenys JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Danijoje.

Už nuopelnus menininkas apdovanotas ir Kauno rajono savivaldybės Garbės ženklu, o Kauno miesto savivaldybė L. Striogai skyrė Santakos 3-iojo laipsnio garbės ženklo apdovanojimą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite