REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2024 m. Gegužės 15 d. 18:45

Ukrainoje jau užfiksuoti 292 okupantų seksualinio smurto atvejai

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Stasys GimbutisŠaltinis: ELTA


301329

Ukrainoje nuo Rusijos sukelto plataus masto karo pradžios jau užfiksuoti 292 okupantų seksualinio smurto atvejai.

Tai po JT specialiosios pranešėjos Alice Edwards kalbos seksualinio kankinimo per ginkluotus konfliktus tema „Telegram“ kanale pranešė Ukrainos Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių įgaliotinis Dmytro Lubinecas, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

„Iki šiol užfiksuoti 292 seksualinio smurto faktai. Daugiausiai nusikaltimų okupantai padarė Chersono, Donecko, Kyjivo ir Charkivo srityse“, – pažymėjo ombudsmenas.

Pasak D. Lubineco, rusų kareiviams nerūpi nei aukų amžius, nei lytis – jie seksualiai smurtauja prieš Ukrainos vaikus, moteris ir vyrus.

Kaip pažymėjo pareigūnas, JT specialioji pranešėja pareiškė esanti pasirengusi padėti tirti seksualinio kankinimo ir smurto per ginkluotą Rusijos agresiją atvejus.

„Patikinau specialiąją pranešėją, jog esame pasirengę toliau bendradarbiauti ir paremti jos vizitą Ukrainoje, kad būtų surinkta reikiama informacija. Turime padaryti viską, kad apsaugotume ir palengvintume kančias tų, kuriems šis karas pakeitė gyvenimą į „iki“ ir „po“, – pabrėžė ombudsmenas.

Kaip buvo pranešta, kovo 4 d. duomenimis, Ukrainos pareigūnai ištyrė 274 seksualinio smurto karo metu atvejus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA