Angle down Atgal

Ukmergės ligoninę pasiekė gyvybiškai būtina įranga COVID-19 ligoniams gydyti

Ukmergės ligoninę pasiekė SBA koncerno įmonių grupės nupirkta ir dovanota gyvybiškai būtiniausia įranga COVID-19 infekcijos ligoniams gydyti - 5 infuzinės pompos ir 5 deguonies koncentratoriai.
 

Medicinos prietaisai perduoti svarbiausiems šiuo metu - COVID ir Anesteziologijos-reanimacijos skyriams. Naujieji deguonies koncentratoriai tieks deguonį tose palatose, kur nėra centralizuoto jo tiekimo sistemų, o infuzinės pompos automatiškai dozuos ir leis vaistus viruso pakirstiems ligoniams. Bendra visos šios įrangos vertė – daugiau nei 8 tūkst. eurų (be PVM).

Į pagalbą pacientams ir ligoninėms SBA grupė atskubėjo dar praėjusiųjų metų pabaigoje, kuomet užsikrėtusiųjų COVID-19 kasdien daugėjo tūkstančiais, o šalies ligoninėms ėmė trūkti gyvybiškai būtiniausios įrangos ligoniams gydyti.

Įmonių grupė skubiai susisiekė ir išsiaiškino medicinos įstaigų poreikius bei nupirko ir dovanojo didelį kiekį ligoninėms trūkstamų medicinos prietaisų – nuo plaučių ventiliavimo aparatų, deguonies tėkmės sistemų iki reanimacinių lovų bei gyvybinių funkcijų monitorių.

„Rinkoje šios įrangos poreikis didžiulis, visame pasaulyje ji graibstoma. Tad dėl ligoninėms privalomų klampių viešųjų pirkimų procedūrų ar lėšų stygiaus COVID-19 gydymui būtini įrengimai būtų pavėlavę. Mūsų komanda sukontaktavo su dešimtimis tiekėjų, kuriems pagrindinė sąlyga buvo kaip greitai galime gauti jų turimą įrangą. Radus tinkamą, didelę dalį ligoninėms gyvybiškai svarbių prietaisų pristatėme iki Kalėdų, likę – pasieks per artimiausias kelias dienas. Tai, kad įrangą pavyko nupirkti taip operatyviai, galima laikyti mažu kalėdiniu stebuklu“, – sako SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius.

Beveik 0,5 mln. eurų vertės įranga - pasiekė Santaros klinikas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninę, Klaipėdos universitetinę, Respublikines Šiaulių ir Panevėžio ligonines. Taip pat – Raseinių, Šilutės, Ukmergės, Utenos ir Visagino ligonines.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite