Angle down Atgal

Ukmergėje - pirmos gripo aukos

Sausio 30-ąją VšĮ Ukmergės ligoninės Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje mirė 69-erių vyriškis. Pirminiais duomenimis, jo mirties priežastis – gripo sukeltos komplikacijos. Galutinė diagnozė turėtų paaiškėti po laboratorinių mirusiojo mėginių, paimtų iš nosiaryklės, tyrimo. Jei rajono medikų spėjimai pasitvirtins – tai bus dar viena gripo auka šalyje.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, trečiadienį oficialiai užfiksuota, kad nuo gripo mirė 8 žmonės. Taip pat skelbiama, kad dėl gripo šiuo metu ligoninėse paguldyti 252 pacientai, 19 iš jų gydomi intensyviosios terapijos skyriuose. Epidemija paskelbta beveik trečdalyje savivaldybių – 18-oje iš 60.

Nuo gripo mirusių asmenų amžius svyruoja nuo 50 iki 95 metų. Keturios mirtys nutiko Panevėžio administracinėje teritorijoje, dvi – Klaipėdos, po vieną – Šiauliuose ir Kaune. Ligą komplikavo ir tai, kad pacientus kamavo ne tik gripas. Didžioji dalis susirgusiųjų gripu turėjo gretutinių ligų, tokių kaip išeminė širdies ir kitos lėtinės ligos. Kai kurie iš jų gydėsi namuose, iš karto nesikreipė pas medikus, todėl liga komplikavosi. Pasak ULAC specialistų, gripo aukos galėjo užsikrėsti nuo šeimos narių. Be to, nė vienas nebuvo pasiskiepijęs.

Miręs ukmergiškis į gydymo įstaigą atvyko savaitgalį. Ketvirtadienį „Gimtosios žemės“ kalbintas Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka sakė, kad mirusio paciento ligos klinika buvo labai panaši į gripą, tačiau mirties priežastis dar nenustatyta. Tai paaiškės gavus pasėlio tyrimo atsakymą.

Aiškinantis šį atvejį sužinojome, kad sausio 26-ąją Ukmergės ligoninės Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje nuo gripo mirė 49-erių Veprių seniūnijos gyventoja. Tai patvirtino ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus vyresnioji specialistė, laikinai vykdanti vedėjo funkcijas Vitalija Motiejūnienė.

„G. ž.“ inform.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite