Angle down Atgal

Ugdomosios veiklos gamtoje Marijampolės darželyje „Rasa“

Vasara – ypatingas metų laikas savo šiluma, spalvų ir garsų įvairove ir gausumu. Šiuo laikotarpiu ugdymas(is) vyksta lauke, kur pati aplinka žadina mūsų smalsumą, mąstymą, vaizduotę. Gamtinė aplinka – neišsemiamas ugdymosi idėjų šaltinis.

Žaisdami saulės spindulių apsuptyje kasdien atrandame vis kažką naujo savo įstaigos kiemo erdvėse. „Vaikystės sodelis“, iškiliųjų lysvių „Čipolino traukinukas“ kviečia pažinti augalus ir jau dabar derančius vaisius. Spalvingi alpinariumai vilioja savo kvapais ir spalvomis. Skatinant vaiko ir gamtos santykį kaupiama individuali ugdytinių patirtis.

Atrasdami „Vabaliukų pasaulį“ domimės jų gyvenimo būdu, įvairove, svarba gamtai.

Meninė veikla lauke netradicinė: tapant, grojant lauko muzikos instrumentais laviname klausą, ritmo pajautimą, smulkiąją motoriką.

Basakojų pojūčių takelis, kutendamas padukus, suteikia daug džiugių emocijų. Juo judėdami grūdinamės, laviname koordinaciją, masažuojame galūnes, stipriname imunitetą ir ištvermę.

Įkvėpdami darželyje augančių levandų aromato stipriname uoslės pojūčius, džiaugiamės spalvų gama pačių kurtame ir prižiūrimame gėlyne.

Spontaniškų judumo veiklų metu žaidžiame kamuoliu, atliekame sporto rungtis, šokame kartu su muilo burbulais.

Daug džiaugsmo suteikia darželio teritorijoje įrengtas batutas, kuris draugiškai mus moko ir palaukti savo eilės.

Organizuojamos pavakarių ir vakarienės iškylos lauko erdvėse – naujas atradimas daugumai vaikų. Čia ne tik mėgaujamės dar gardesniais patiekalais, bet ir aptariame dienos nuotykius, dalijamės patirtimi, įspūdžiais.

Įvairiapusė darželio aplinka – tai linksmos, lavėjančios ir laimingos vaikystės šalis, tai dienos, pilnos netikėtumų ne tik mūsų vaikams, bet ir mums – suaugusiems.

Vilma PŪKIENĖ

Marijampolės lopšelio-darželio „Rasa“ vyr. mokytoja

Nuotrauka iš darželio archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite