Angle down Atgal

UAB „Skuodo vandenys“ veiklos rezultatai ir planuojami darbai

Skuodo rajono savivaldybė 2020 metų biudžete numatytos lėšos UAB „Skuodo vandenys“ investicijoms. 2020 m. liepos 9 d. Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius domėjosi, kas iš numatytų lėšų jau padaryta, kas dabar vykdoma, su kokiomis situacijomis susiduriama, kokios pagalbos reikia. Tikslią informaciją apie atliktus, vykdomus ir planuojamus darbus suteikė UAB „Skuodo vandenys“ direktorius Hubertas Valbasas.

 

Iš Skuodo rajono savivaldybės biudžeto nuotekų tinklo įrengimui Gėlių gatvėje Skuode buvo skirti 7 000 Eur. Šioje gatvėje darbai jau greitai bus pabaigti. Magistralinė trasa yra nutiesta, atšakos prisijungimui padarytos, o sklypų ribose prisijungimo darbais gyventojai rūpinsis patys. 6 būstams sudarytos sąlygos prisijungti prie buitinių tinklų.

Skuodo vandens nugeležinimo stoties remontui iš savivaldybės biudžeto buvo numatyta  25 000 Eur. UAB „Skuodo vandenys“ prie šių darbų įvykdymo taip pat prisidės 25 000 Eur. 2020 m. gegužės 14 d. su UAB „Infes technologijos“ pasirašyta Skuodo vandens nugeležinimo stoties filtrų kapitalinio remonto techninio projekto parengimo sutartis. Pagal sutartį bus parengta techninė dokumentacija, kaip bus kapitaliai atnaujinama Skuodo miesto vandens nugeležinimo stotis, kuri rekonstruota ir veikia nuo 1978 m. Projektavimo darbus planuojam baigti iki 2020 m. gruodžio 31 d. Darbų kaina 9 500 Eur (be PVM).  Parengus techninį projektą, bus reikalinga ekspertizė ir vėliau bus pradedamos darbų pirkimo procedūros. Esamų filtrų projektinis pajėgumas yra 3000 kub. m per parą, tačiau šiuo metu Skuodo mieste per parą išvaloma tik apie 600 kub. m vandens, todėl dideli valymo pajėgumai nėra būtini. Numatoma, kad naujoji nugeležinimo stotis per parą išvalys 1 200 kub. m vandens. Bus keičiami nugeležinimo stoties filtrai, vamzdynas, bus naujai atstatytos grindys, sienos, bus sutvarkyta elektros instaliacija, atnaujintas apšvietimas, įrengtas automatinis elektros generatorius.

Savivaldybės biudžete numatytos lėšos padėti nepasiturintiems asmenims prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų. Skirta suma – 16 800 Eur. Šiuo metu panaudota – 13 000 Eur. Mosėdyje prie centralizuotų nuotekų tinklų pajungti trys būstai, Skuodo miesto seniūnijoje pajungti 5 būstai, planuojama pajungti dar 4 būstus.

Mosėdyje Liepų gatvėje aktyviai kuriasi verslas, todėl buvo skirti 25 000 Eur buitinių nuotekų tinklų plėtrai šioje teritorijoje. Tikslinga, kad būtų užtikrinamos tinkamos darbo sąlygos ir aplinka taptų palanki efektyviam verslo vystymui. Šioje vietoje magistraliniai nuotekų tinklai jau pakloti, pastatyta nuotekų perpumpavimo stotis. Liko pajungti elektrą. Darbus planuojama pabaigti iki liepos mėnesio pabaigos.

Aplinkos ministerija siekia, kad didžioji dalis urbanizuotose vietovėse gyvenančių žmonių naudotųsi centralizuota kanalizacija. Reikalavimas – pasiekti 98 proc. rodiklį. Skuodo rajono savivaldybės administracija ir UAB „Skuodo vandenys“ gavo informaciją, kiek būstų Skuodo mieste būtina prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, tačiau keliskart gauta informacija skiriasi, todėl artimiausiu metu planuojama kreiptis į Aplinkos ministeriją dėl duomenų patikslinimo. Yra žinoma, kad per 2019 m. ir 2020 m. pirmą ketvirtį Skuode buvo prijungta 50 būstų. Per 2020 m. planuojama pajungti dar 16 būstų.

Akivaizdu, atliktų darbų daugėja, dirbama, kad užduotys ir tikslai būtų įgyvendinti. Ieškoma tinkamiausiu sprendimų, kad žmonėms būtų teikiamos kokybiškos vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo ir pan. paslaugos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite