REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Lapkričio 24 d. 13:45

UAB „Sabalin“: išankstinių užsakymų nebeliko, nes verslas Europoje vis dar nežinioje

Šiauliai

Freepik.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


195335

Avalynės gamyba, modeliavimu, didmenine ir mažmenine prekyba užsiimanti UAB „Sabalin“ pandemijos metu susidūrė su tokiomis pačiomis problemomis kaip ir kitos panašia veikla užsiimančios bendrovės – krito užsakymų skaičius, sutriko medžiagų gamyba, kilo logistinių problemų, teko sumažinti veiklos mastus.

Pandemija pasijautė ne iš karto

UAB „Sabalin“ direktorė Regina Arcišauskaitė teigia, kad tikrasis pandemijos mastas pasijautė ne iš karto.

„Europoje buvo įvestas karantinas, šalyse, kurioms gaminame daugiausiai prekių, buvo uždarytos parduotuvės ir didieji prekybos centrai. Vokietija, Suomija, Didžioji Britanija – mums labai svarbios rinkos. Mūsų asortimentas, kuris tuo metu buvo parduodamas, liko stovėti lentynose. Tad prekybos taškų uždarymo pasekmes pajautėme kiek vėliau, kai tolesni užsakymai buvo ženkliai sumažinti arba apskritai sustabdyti.

Pavyzdžiui, dabar baigiame parduoti kitų metų pavasario-vasaros kolekciją. Tuo tarpu rudens-žiemos kolekcijų užsakymai vis dar maži, mat daugelis vis dar turi didelius prekių likučius. Natūralu, kad visa tai turėjo neigiamą įtaką įmonės apyvartai ir kitiems rodikliams. Bendrai apyvarta sumažėjo apie 30 procentų“, - pasakoja R. Arcišauskaitė.

Anot jos, vienas didžiausių praradimų – užsakymų iš Didžiosios Britanijos sumažėjimas. Tai susiję tiek su pandemija, tiek su valstybės išėjimu iš Europos Sąjungos. „Mūsų tiekiama avalynė yra specialios paskirties, tinkama platesnę pėdą turinčioms moterims, tačiau kartu laikoma proginiu apavu. Progų, kaip žinia, buvo mažai, todėl pardavimai ženkliai krito“.

Laukia nelengvas 2022 m. pirmas pusmetis

Tiek didžiausia UAB „Sabalin“ prekybos rinka Vokietija, tiek Suomija vis dar neatnaujino buvusių pardavimų kiekių, todėl kitų metų pirmas pusmetis, tikėtina, bus sunkokas,- prognozuoja įmonės vadovė. „Visose valstybėse, su kuriomis dirbame, vis dar nežinia dėl pandemijos suvaldymo ateityje. Pardavimai dabar vyksta ne iš anksto kaip buvo įprasta, o likus trumpam laikui. Užsakovai perka labai rezervuotai ir apgalvotai. Sutrumpėjus užsakymo laikotarpiui, gamintojams tampa išties sudėtinga atlikti medžiagų komplektaciją“.

Bendrovė nuolatos ieško naujų rinkų, tačiau tai, anot vadovės, laiko reikalaujantis procesas, ypatingai atsižvelgiant į dabartinę pandemijos situaciją. Į užsienio valstybes siunčiami kolekcijų pasiūlymai, dalyvaujama susitikimuose su potencialiais partneriais. Kartu UAB „Sabalin“ pristato tiek esamiems, tiek potencialiems klientams savo naujus gaminius – pasiūlyta kambarinė avalynė su avikailiu susilaukė nemažo susidomėjimo.

UAB „Sabalin“ gavo paramą iš valstybės, kuri buvo panaudota prastovoms ir apyvartinėms lėšoms. Kita trūkstamų lėšų dalis buvo naudojamą iš įmonės santaupų.

Įmonėje buvo nustatyta COVID-19 susirgimų, bet juos pavyko laiku aptikti, todėl visiškai veiklos nutraukti neprireikė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA