REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2021 m. Gruodžio 20 d. 20:45

Tyrimas: 10 automobilių, kurių rida klastojama dažniausiai

Vilnius

Stocksnp.io nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


198163

Transporto priemonių ridos klastojimas yra viena labiausiai paplitusių apgavysčių naudotų automobilių rinkoje. Kaip atskleidė neseniai atliktas „carVertical“ tyrimas, aukštesnės klasės vokiškų automobilių pirkėjams kyla didžiausia rizika įsigyti automobilį su pakoreguotais odometro rodmenimis.

Siekdama nustatyti automobilius, kurių rida klastojama dažniausiai, IT duomenų kompanija išanalizavo daugiau nei 700 tūkst. naudotų automobilių istorijos patikros ataskaitų, sugeneruotų nuo 2020 m. lapkričio mėn. iki 2021 m. lapkričio mėn.

Tyrimo metu automobilių istorijos ataskaitos buvo išanalizuotos aštuoniolikoje skirtingų rinkų: Lietuvoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Vengrijoje, Prancūzijoje, Slovėnijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Bulgarijoje, Serbijoje, Vokietijoje, Kroatijoje, Rusijoje, Jungtinės Amerikos Valstijose ir Italijoje.

Išanalizavus tyrimo metu surinktus duomenis, paaiškėjo, kad sportiškojo „BMW M5“ modelio rida yra klastojama dažniausiai. Šiek tiek daugiau nei trečdalis iš visų patikrintų „BMW M5“ modelių turėjo pakoreguotus odometro rodmenis.

Antrąją ir trečiąją sąrašo vietas užima „7 serijos BMW“ ir „Subaru Outback“ – atitinkamai 33,4 proc. ir 31,8 proc. užfiksuotų ridos klastojimų atvejų. Penktoje vietoje pagal ridos klastojimo dažnumą buvo „Audi A8“, o sportiškesnis jo giminaitis „A7“ užėmė dešimtąją vietą. Šiek tiek daugiau nei ketvirtadalis (25,8 proc.) tokių tyrime dalyvavusių automobilių turėjo priverstinai sumažintą ridą.

Automobilių eksperto teigimu, „Premium“ klasės automobilių dominavimą šiame tyrime lemia aukštesnė pardavimo kaina bei didesnis pelnas. Kadangi ridos atsukimas yra palyginti pigus ir nesudėtingas procesas, nesąžiningiems automobilių pardavėjams tai suteikia papildomą pridėtinę vertę.

Ridos klastojimas išpučia naudoto automobilio vertę ir sugadina eksploatacijos patirtį

IT duomenų kompanija „carVertical“, išanalizavusi automobilių su suklastota rida rinkos vertę, nustatė, kad net 16,1 proc. automobilių, patikrintų per pastaruosius metus, buvo su suklastotais odometro rodmenimis.

Kadangi naudotų automobilių rinkoje gana dažnai pasitaiko sukčiavimo dėl ridos klastojimo atvejų, pirkėjai turėtų būti apdairūs ir prieš įsigydami naudotą automobilį patikrinti jų istoriją.

Nors ekonominės klasės automobilių pirkėjams gresia mažesnė rizika patekti į nesąžiningų pardavėjų spąstus, didžiausią riziką patiria perkantys 5-15 metų senumo aukštesnės klasės automobilius su dyzeliniais varikliais, nes būtent tokio tipo transporto priemonės dažniausiai turi suklastotą ridą.

Į aukštos rizikos kategoriją patenka ir sportiniai automobilių modeliai. Įsigijus tokį modelį, prieš tai nepatikrinus jo istorijos, vėliau gali tekti susidurti su nenumatytomis išlaidomis.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA