Angle down Atgal

Tymų protrūkis Ukrainoje šiais metais nusinešė 11 gyvybių

Ukrainoje per tymų protrūkį, apėmusį šią karo draskomą šalį ir kaimyninę Rumuniją, šiemet mirė 11 žmonių, įskaitant septynis vaikus, antradienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo metų pradžios potencialiai mirtina liga susirgo daugiau kaip 20,5 tūkst. žmonių, įskaitant 12,2 tūkst. vaikų, nurodo ministerija.

Birželio mėnesį mirus dviem pacientams, 2018-aisiais mirusių žmonių skaičius padidėjo iki 11.

Tymų, itin užkrečiamos virusinės ligos, simptomai yra didelis karščiavimas ir smulkus raudonas bėrimas. Paprastai simptomai būna vidutinio sunkumo, bet ši liga tebėra tarp pagrindinių mažų vaikų mirties priežasčių visame pasaulyje.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja dvi tymų skiepų dozes, kurių pirmoji rekomenduojama 12-15 mėnesių amžiaus vaikams. Skiepai suformuoja atsparumą ligai ir užkerta kelią protrūkiams.

PSO nurodo, kad norint išvengti mirties atvejų ir masinio gydymo ligoninėse, reiktų paskiepyti 95 proc. gyventojų.

Tačiau Ukrainoje 2016 metų pabaigoje buvo paskiepyta tik 42 proc. vienų metų sulaukusių vaikų. Šiuo atžvilgiu šalis yra trečioje vietoje nuo galo; nuo jos atsilieka tik Pietų Sudanas ir Pusiaujo Gvinėja, nurodo Jungtinių Tautų vaikų agentūra UNICEF.

Pernai vasarą prasidėjęs naujausias protrūkis išprovokavo raginimus pradėti masinį skiepijimą, o mokykloms – nepriimti nepaskiepytų vaikų.

Ukrainos pareigūnai ir tarptautinės organizacijos dėl protrūkio kaltina ilgą imunizacijos pertrauką.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite