REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Spalio 8 d. 08:09

Turizmo forume įvertinta Paliesiaus dvaro veikla

Utena

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


190361

Spalio 7 dieną vykusiame Ekonomikos ir inovacijų ministerijos organizuotame 7-ajame  Lietuvos turizmo forume aptartos turizmo atsigavimo ir ateities prognozės, perspektyvos, gerosios praktikos bei idėjos kelionių po Lietuvą skatinimui. Renginio metu taip pat iškilmingai pagerbti Lietuvos turizmui nusipelnę turizmo įstaigos, turizmo paslaugų teikėjai, kurie COVID-19 pandemiją priėmė kaip didelį išbandymą ir kaip naują galimybę: surado būdų  keistis, tobulėti, atsinaujinti, paįvairinti veiklą. 

Šiais metais buvo pasiūlyta daugiau nei 50 nominantų. Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės padėkos už pandemijos metu surastas naujas galimybes įteiktos 10-čiai laureatų. Vienas iš apdovanotųjų  – Paliesiaus dvaro savininkas Julius Ptašekas. Šią kandidatūrą Ekonomikos ir inovacijų organizuotų apdovanojimų vertinimo komisijai pateikė Ignalinos rajono savivaldybė kartu Ignalinos rajono turizmo informacijos centru. Kadangi J. Ptašekas renginyje nedalyvavo, apdovanojimą atsiėmė Ingrida Rutkauskienė, dvaro rinkodaros ir pardavimų projektų vadovė.

Nuo didelių kelių ir kultūros centrų nutolusioje ir anksčiau turistams visiškai nepatrauklioje teritorijoje esantis šimtmečių dvasią išsaugojęs Paliesiaus dvaras per keletą metų tapo Ignalinos krašto pažiba, turizmo, kultūros ir meno židiniu, svarbiu  ne tik Ignalinai, bet ir visai Lietuvai. Paliesiaus dvaro Pasagos koncertų salėje, turinčioje itin gerą akustiką,  koncertuoja pasaulinio garso atlikėjai, dvaro darbuotojai rengia įdomias istorines ekskursijas, edukacijas, o pandemijos metu dvaro Fizinio aktyvumo klinika viena pirmųjų šalyje pradėjo siūlyti sveikatinimo programas persirgusiems COVID-19 liga. Gydymo procedūros čia vyksta ir patalpose, ir parko takuose (10 km). Specialiame monitoriuje stebimi vaikščiojančiojo sveikatos rodiklių pakitimai: pulsas, kraujospūdis, kūno temperatūra ir kt.  Lankytojų patogumui įrengtas baseinėlis, yra teikiamos sportinės įrangos, sudaromi specialūs valgiaraščiai, atliekami masažai. Kiekvienam pacientui pritaikoma individuali reabilitacijos programa.REDAKCIJA REKOMENDUOJA