Angle down Atgal

Turiningai praleistas šeštadienis

Spalio 5 d. Klaipėdoje, Šv. Brunono Kverfurtiečio bažnyčioje vyko šventė vaikams ,,Drauge su Pranciškumi“. Joje dalyvavo ir Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijos mokiniai lydimi katalikų tikybos mokytojos metodininkės Violetos Stonienės.

Mokiniai sužinojo, kad Klaipėdos Pranciškonų Šv. Brunono Kverfurtiečio parapija įkurta 2007 m. sausio 7d. Čia žmonėms tarnauja broliai pranciškonai konvertualai. Parapijos globėjas šv. Brunonas Kverfutietis – jis buvo vienuolis benediktinas, imperatoriaus kapeleonas, misijų arkivyskupas, kankinys ir Katalikų Bažnyčios Šventasis.

Jis misionieriavo ir baltų gyvenamosiose teritorijose. 1009m. vasario 14d. arba kovo 9d. Lietuvoje jis mirė kankinio mirtimi kartu su kitais 18 misionierių. Būtent 1009 m. Kvedinburgo analuose rašant apie šv. Brunono mirtį pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėtas Lietuvos vardas. Liturginiame kalendoriuje šv. Brunonas Kverfurtietis minimas liepos 12d.

Ši diena buvo skirta prisiminti Šv. Tėvo Pranciškaus apsilankymo Lietuvoje metinėms. Po šv. Mišių, vaikai buvo pasiskirstę į pasirinktas grupeles ,,Šv. Pranciškaus dirbtuvėlėse“. Vieni mokėsi kepti, kiti pinti, treti šešėlinio teatro paslapčių, apyrankių pynimo ir kitų gudrybių. Kol vaikai dirbo, vadovai ir kiti susirinkusieji, klausėsi paskaitos, kurios metu privertė susimąstyti apie tai, kas gyvenime yra svarbiausia.

Širdį šildė ir tai, kad pilna bažnyčia vaikų ne tik gavo dovanų po rožančių, bet visi kartu kalbėjo gailestingumo vainikėlį, kurį kalbant skambėjo žodžiai: ,,Dėl skaudžios Jėzaus kančios, būk gailestingas mums ir visam pasauliui“. Pabendravę agapėje, savo kelionę tęsėme aplankydami Baltijos jūrą.

Už šį dvasingą šeštadienį, esme dėkingi ,,Saulės“ gimnazijos direktorei Daliai Dirgėlienei, vairuotojui Romui Vileikiui ir tėveliams. Pasisėmę dvasingumo vėl kibsime į darbingą savaitę.

Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijos tikybos mokytoja
metodininkė Violeta Stonienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite