Angle down Atgal

Turi žinoti: 5 patarimai, norintiems studijuoti užsienyje

Rinktis studijas užsienyje ar Lietuvoje? Ar užsienio universitetai tikrai suteiks norimą išsilavinimą? Ar studijų kaina ir pragyvenimas svečioje šalyje bus prieinami? Tai – klausimai, kylantys daugeliui abiturientų, jų tėvų, specialistų, siekiančių toliau gilinti savo žinias. Kaip pasirinkti tinkamą mokymosi įstaigą, atitinkančią lūkesčius ir galimybes, pataria jau šį šeštadienį Vilniuje vyksiančios nemokamos vienintelės Lietuvoje aukštojo mokslo užsienyje parodos „Study Plan 2018“ organizatorius ir ICEF (International Consultants for Education & Fairs) sertifikuotas studijų užsienyje konsultantas Aleksandr Feldmanas.

Pasidomėkite universitetu ir jo programomis. „Vien todėl, kad universitetas yra užsienyje, nereiškia, jog jis suteiks aukščiausios kokybės, jūsų lūkesčius atitinkantį išsilavinimą. Visuomet reikia nuosekliai pasidomėti universitetu, jo programomis, vertinimais reitinguose. Kaip Lietuvoje, taip ir užsienio šalyse egzistuoja skirtingų lygių, labiau į praktiką ar į teorines žinias orientuotų mokslo įstaigų, taigi, reikia mokėti atsirinkti tikrai dėmesio vertus, labiausiai tinkančius universitetus“, – neabejoja A. Feldmanas.

Pasirinkite visus lūkesčius atitinkančią mokymosi įstaigą. „Labai svarbu suprasti, ko tikitės iš studijų. Kai kurios mokymo įstaigos yra itin geros, sakykime, verslo srityje, tačiau jų IT srities studijos šiek tiek nusileidžia pastarosioms. Būtina pasirinkti studijas pagal savo profilį, atitinkančias tiek būsimo studento charakterį, tiek galimybes, tiek trokštamas ateities perspektyvas. Rinkdamiesi universitetą, taip pat pagalvokite apie šalį, kurioje teks gyventi – juk tai apima pragyvenimo lygį, klimatą, bendravimo bei kultūrinius ypatumus. Daugybė universitetų siūlo programas anglų kalba, tad tikrai nebūtina rinktis tik iš Didžiosios Britanijos ar JAV universitetų“, – pataria studijų užsienyje specialistas.

Pasidomėkite stipendijų galimybėmis. „Yra šalių, kuriose mokslas Europos Sąjungos piliečiams nieko nekainuoja. Visgi daugelyje valstybių už mokslą teks mokėti, tačiau tai nereiškia, jog mokslas užsienyje prieinamas tik turtingiems žmonėms. Dažnu atveju galima gauti stipendiją, kuri padengs dalį ar net visą studijų kainą, taip pat yra įvairių fondų finansavimo galimybių“, – teigia pašnekovas.

Pasikalbėkite su universiteto studentais, darbuotojais. Pasak A. Feldmano, gauti dominančios informacijos iš pirmų lūpų visuomet labai pravartu: „Žinoma, kai planuojama studijuoti užsienyje, surasti žmonių, puikiai išmanančių konkretaus universiteto veiklą bei vidaus gyvenimą yra kiek sudėtingiau, tačiau tai nėra neįmanoma. Tam yra tokios parodos kaip rugsėjo 22-ąją sostinėje vyksianti vienintelė aukštojo mokslo paroda „Study Plan 2018“, kur dalyvauja daugiau nei 30 geriausių aukštojo mokslo įstaigų iš viso pasaulio. Atvykti ir pasikalbėti akis į akį, gauti atsakymus į rūpimus klausimus, pasiklausyti informatyvių prezentacijų – tai tikrai puiki ir galbūt ateitį pakeisianti patirtis“.

Pasitikėkite savimi. „Išvykti mokytis į svetimą šalį iš karto po mokyklos baigimo tikrai yra nemenkas iššūkis. Ne visiems paprasta išvykti siekti ir magistro ar vadovų magistrantūros diplomo. Visgi studijos užsienyje gali suteikti daugiau pranašumų ir padaryti žmogų konkurencingesnį greitai besikeičiančioje pasaulinėje rinkoje. Į Lietuvą ateina vis daugiau tarptautinių kompanijų, tad, net jei neturite planų įsitvirtinti užsienio šalyje, po studijų įgytas tarptautines žinias galėsite puikiai pritaikyti ir gimtinėje. Taip pat tokia patirtis padeda plėsti akiratį, susirasti draugų bei naudingų pažinčių visame pasaulyje. O svarbiausia – visuomet tikėkite savimi ir savo sprendimais“, – norinčius studijuoti užsienyje drąsina K29 verslo centre vyksiančios aukštojo mokslo parodos organizatorius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite