Angle down Atgal

Trys šventės detalės

Džiugiai, naujai ir atviromis širdims atšventėme Naujosios Akmenės miesto 70 – metį. Taip ir turėjo būti, nes čia gyvena žmonės, kuriems miestas svarbus. Ko gero, didžioji dalis esame tie, kurie nuo pirmos plytos sukūrė viską, ką turime, kiti tie, kurie čia gimėme ir gyvename šiandien. Yra atvykusių ir likusių, Naująją Akmenę vadinančių savuoju miestu. Išskirkime tris svarbias šventės detales, kurios suteikė progą pagerbti asmenybes, dalelę savęs atidavusias miestui, kuris ne visiems šiems puikiems žmonėms yra gimtasis.

Pirmoji detalė, kad Naujoji Akmenė apdovanojimams sukvietė Šiaulių apskrities muzikantus. Rugpjūčio 14 – ąją šurmuliavo ŠAMA (Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimai). ŠAMA sumanytojas R. Ruokis iš kelių dešimčių apdovanojimams pasiūlytų muzikantų, dainininkų, renginių organizatorių išskyrė du mūsiškius. Apdovanojimu „Metų skola“ pagerbta Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos „Talentų klubo“ įkūrėja ir puoselėtoja, išskirtinių muzikinių, emocinio užtaiso, istorinių aspektų kupinų spektaklių kūrėja ir režisierė Violeta Serbintienė.

Antrasis ŠAMA apdovanojimas skirtas ypatingai asmenybei – Vladui Chockevičiui iš Gulbinų kaimo.

Antroji detalė labai ryški, matoma ir ilgaamžė. Ugniagesio gelbėtojo Pauliaus Ratkevičiaus sukurta skulptūra. Ji skirta Akmenės krašto ugniagesių 100 – mečiui paminėti. Pastatyta Naujojoje Akmenėje ant tvenkinio kranto.

Trečioji detalė – pati masiškiausia, įspūdinga eisena, žmonėmis ir sumanymais buvo rugpjūčio 15 – ąją per Žolinę. Tą popietę iki pat vėlyvos nakties buvo visiems ir visko pasirinktinai: šv. Mišios bažnyčioje, žmonės ėjo gėlių ir žolynėlių puokštėmis nešini, po maldų klausėsi mišraus choro „Cementininkas“ dainavimo, gražiausia tvarkomos aplinkos šeimininkų apdovanojimai, atrakcionai, motociklininkų klubo prisistatymas.

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, rugpjūčio 21 d., „Vienybėje.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite