Angle down Atgal

Trims sostinės kūrėjams įteiktos Vilniaus mero premijos

Antradienį Vilniaus rotušėje trims sostinės kūrėjams už puoselėjamą Vilniaus kultūrą, išskirtines iniciatyvas įteiktos piniginės premijos, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Dailininkui, instaliacijų iniciatoriui ir dalyviui Giteniui Umbrasui už menines Vilniaus miestui skirtas akcijas įteikta 2000 eurų. Tarpdisciplininei menininkei Julijai Janulaitytei už Stiklo kvartalo iniciatyvą – 2000 eurų. Vaikų literatūros autoriui Mariui Marcinkevičiui už knygą „Akmenėlis“ – 2000 eurų.

„Visas mūsų Vilnius – žmonių kūrybinė erdvė. Jūs visi kuriate miestui ir jo žmonėms. Esate labai skirtingi, bet kiekvieno jūsų darbas – labai reikšmingas, nes įkvepia ir kitus vilniečius kurti, nestovėti vietoje. Ne veltui į Vilnių atvykę investuotojai pirmiausiai klausia – ar daug šiame mieste kūrybingų žmonių? Taip kiekvienas iš jūsų prisidedate prie miesto patrauklumo ir jo ateities“, – sveikindamas kūrėjus sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak vicemerės Editos Tamošiūnaitės, per 15 metų šiemet apdovanojamas gausiausias būrys talentų net dešimtyje konkursų. Mero pavaduotoja palinkėjo sėkmės ir toliau kuriant, gražinant Vilnių – šiltą, jaukų, svetingą miestą.

G. Umbrasas sukūrė ir įgyvendino per 40 objektų, akcijų ir projektų, skirtų Vilniaus viešosioms erdvėms. Svarbi jo kūrybos dalis – viešos meninės akcijos, suburiančios šiame mieste gyvenančius žmones. Atsiimdamas apdovanojimą jis atskleidė savo naujus planus – šiuo metu kuriamą Šv. Kristoforo mozaiką Europos aikštei ir patikino, kad bendradarbiavimas tęsis.

M. Marcinkevičius knygoje „Akmenėlis“ pasakoja dviejų vaikų Rivkos ir Etano, per Antrąjį pasaulinį karą patekusių į Vilniaus getą, draugystės istoriją, persmelktą baimės. Anot rašytojo, Holokausto tema galima ir net reikia kalbėti su vaikais.

J. Janulaitytė tapo Stiklo kvartalo bendruomenės kūrybiniu varikliu. Jos nuopelnu pradėta gilintis į kvartalo identitetą, pasakoti Senamiesčio erdvių istorijas, kurti naujas traukos vietas, kultūrinius maršrutus, tradicijas, gerinti infrastruktūrą, pritraukti investuotojus ir Senamiesčio kultūros mylėtojus.

Premijos skiriamos už literatūros, dailės, architektūros, muzikos, teatro, kino, šokio, fotografijos ir kitus kūrinius, kuriuose atspindimas Vilnius, vilniečiai, jų pasaulėžiūra ir miestui svarbūs įvykiai, reiškiniai ar asmenybės. Per penkiolika šių premijų teikimų metų jas gavo jau 28 kūrėjai. Tarp jų – Algimantas Baltakis, Aidas Marčėnas, Justinas Marcinkevičius, Marius Burokas, Ona Narbutaitė, Eglė Ridikaitė, Leonardas Gutauskas, Vytautas Tomaševičius, Darius Pocevičius ir kiti.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite