Sportas2018 m. Birželio 17 d. 09:11

Triatlono taurės etape Zarasuose - solidūs favoritų rezultatai ir M. Juodeškaitės spurtas

Utena

Roko Lukoševičiaus nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

41864

Šeštadienį šalies triatlono bendruomenė rinkosi Zarasuose, kur vyko Lietuvos triatlono taurės trečiasis etapas.

Šis Aukštaitijos perlas - ne naujiena triatlono mėgėjams: čia ir pernai vyko taurės etapas, o šeštadienį Zarasai priėmė virš 260 triatlono taurės dalyvių, kurie startavo trijose skirtingose distancijose.

Olimpinėje triatlono trasoje, kurioje atletai plaukė 1500 m, dviračiu važiavo 40 km ir bėgo 10 km, nugalėjo Marijus Butrimavičius („Velonova-Bioracer“), nuotolį įveikęs per 2 val. 1 min. 48 sek.

Marijus antras išlipo iš vandens, tačiau dviračių rungtyje ištirpdė nedidelę apie minutę siekusią Andriaus Murausko (Marijampolės triatlono draugija) persvarą ir prieš bėgimą jau pats lenkė varžovą beveik 3 minutėmis.

Bėgimo rungtyje M. Butrimavičius išlaikė lyderio tempą ir neleido A. Murauskui priartėti, pastarasis distanciją įveikė per 2 val. 4 min. 48 sek. ir užėmė antrą vietą. Marijui - tai trečioji pergalė šiame Lietuvos triatlono taurės sezone, triatlonininkas triumfavo Elektrėnų ir Tauragės etapuose.

Trečias finišavo Gediminas Pajėda („AplenkSave.lt„/„F.O.C.U.S. Running“) - 2 val. 5 min. 53 sek.

Moterų įskaitoje taip pat trečiąją pergalę šiame sezone pasiekė Inga Aukselytė („Tritonas“), kuri nuotolį įveikė per 2 val. 20 min. 30 sek. Antrą vietą užėmė Inga Paplauskė („TRItonas“) - 2 val. 30 min. 16 sek., trečia finišo liniją kirto Elena Šimaitienė (2:35.21).

Sprinto triatlono nuotolyje, kuriame atletai turėjo plaukti 750 m, dviračiu minti 20 km ir bėgti 5 km, nugalėjo panevėžietis Lukas Prokopavičius (Panevėžio triatlono klubas), visas tris rungtis įveikęs per 1 val. 3 min. 33 sek.

Antrą vietą užėmė Andrejus Gerasimovas („S-Sportas„/ Lietuvos kariuomenė), nuotolį įveikęs per 1 val. 7 min. 45 sek. Trečias finišavo Žilvinas Grigaitis (Marijampolės triatlono draugija) - 1 val. 8 min. 12 sek.

Moterų įskaitoje triumfavo Panevėžio triatlono klubo atstovė Evelina Tomkevičiūtė (1:12.18), kuriai vos pakako sukauptos persvaros prieš antrą vietą iškovojusią Moniką Juodeškaitę („S-Sportas“). Buvusi lengvaatletė sparčiai artėjo prie Evelinos, tačiau pavyti nesuspėjo - 1 val. 13 min. 32 sek. Trečia finišo liniją kirto panevėžietė Beatričė Vinciūnaitė (Panevėžio triatlono klubas, 1:15.25).

TRI FUN triatlone, kuris skirtas pradedantiesiems, norintiems išbandyti save šiame sporte, dalyviai turėjo plaukti 200 m, dviračiu važiuoti 10 km ir bėgti 2,5 km.

Čia pergalę pasiekė Tomas Gruslys („TRItonas“) - 33 min. 10 sek.., merginų įskaitoje greičiausiai nuotolį įveikė Rugilė Girštautaitė („TSK Darna“) - 35 min. 42 sek.

Lietuvos triatlono taurės ketvirtasis etapas vyks Jonavoje liepos 21-ąją, rugpjūčio 5 d. triatlonininkus kvies Žasliai, rugpjūčio 18-ąją - Veisiejų etapas, o triatlono taurės sezono finišas numatytas Druskininkuose rugsėjo 1-ąją dieną.