Angle down Atgal

„Trepsis“ surengė jubiliejinę šventę

Jubiliejinę šokių pynę gegužės pabaigoje savo svečiams nupynė veiklos 25 metų sukaktį švenčiantis Rietavo savivaldybės kultūros centro vyresniųjų žmonių liaudiškų šokių kolektyvas „Trepsis“.

Pirmojoje koncertinės programos dalyje „Trepsis“ ir jo vadovė Rima Pleškienė kvietė visus akimirkai atsigręžti į praeitį ir pasidžiaugti dvarų kultūra, kurią rietaviškiams mena kunigaikščių Oginskių istorija. Prie šeimininkų prisijungė svečiai – Kidulių dvaro istorinių šokių studija „Il balo della luna“ (vadovė Irma Svetlauskienė).
Šokėjus scenoje keitė jauna operos solistė Skaistė Veserytė ir jai akompanuojanti koncertmeisterė Vera Diukareva.


Antrojoje koncerto dalyje rietaviškių kolektyvas trepsėjo liaudiško šokio žingsniu, nes savo gyvavimo istoriją pradėjo būtent nuo liaudies šokių. „Trepsis“ yra nuolatinis respublikinių dainų švenčių Vilniuje ir Klaipėdoje, apskrities dainų švenčių, šokių festivalių dalyvis, konkurso „Pora už poros“ laureatas. Prieš dvejus metus – 2017-aisiais – dalyvavo tarptautiniuose šokių konkursuose Lenkijoje (Suvalkuose) ir Latvijoje (Jūrmaloje), abiejuose įvertintas pirmojo laipsnio diplomais. 2018 metais buvo pakviestas į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą šokių konkursą-festivalį „Gintarinė žiemužė“ Nidoje ir savo kategorijoje pripažintas geriausiu kolektyvu. Šiemet „Trepsis“ svečiavosi Seinuose Lenkijoje ir tarptautiniame šokių konkurse „Baltic amber“ laimėjo pirmąją vietą.


Neseniai į vadovės R. Pleškienės rankas atkeliavo dar vienas svarbus įvertinimas – Lietuvos nacionalinio kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų II kategorijos sertifikatas, pažymintis, kad Rietavo savivaldybės kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Trepsis“ atitinka kategorijų suteikimo mėgėjų meno kolektyvams pagal meninį lygį, veiklą ir pasiektus rezultatus nuostatų kriterijus.


Pagarsinusi svarbiausius jubiliatų pasiekimus, renginio vedėja Eglė Fabijonavičienė vėl į sceną kvietė atlikėjus. Skambias dainas sukaktuvininkams dovanojo Rietavo savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Subata“ (vadovė Aida Liutikienė) ir Laukuvos kultūros namų vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Laukiva“ (vadovė Olga Jogminienė). Šokių pynę vyresniems draugams nupynė R. Pleškienės vadovaujamas rietaviškio jaunimo šokių kolektyvas.


Koncertinei programai pasibaigus, sveikinimo žodį tarė Rietavo savivaldybės kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė. Padėkojusi kolektyvui, plačiai garsinančiam savo miesto vardą, palinkėjo šokėjams kitais metais dalyvauti šokio šventėje Filadelfijoje.


„Trepsis“ turi tradiciją jubiliejus įprasminti statulėlėmis. Po statulėlę įteikta kiekvienam: R. Pleškienei, Salomėjai Šimkūnienei ir Jonui Žarlauskui, Aušrai ir Arūnui Valančiams, Ingai ir Mindaugui Litvinams, Aušrai ir Mariui Mikavičiams, Almai Budginienei ir Jonui Budginui, Aušrai Mickutei, Renatai Aleknevičienei ir Kęstučiui Gedrimui, B. Gedminaitei ir Rolandui Bernotui. Jauniesiems šokėjams Deivydui Radžvilui, Vygailei Valatkaitei ir Mantui Zimkui teko po atminimo medalį.
Kolektyvui įteiktas Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liaucos padėkos raštas.


Susižavėjimo šokį mylinčiais žmonėmis neslėpė meras Antanas Černeckis, kuris ir pats kažkada buvo šio kolektyvo narys. Palinkėjęs „Trepsio“ nariams ir toliau gyventi šokiu, įteikė dovaną – piniginį čekį. Už ilgametį vadovavimą kolektyvui padėkos raštu Savivaldybės vadovas apdovanojo R. Pleškienę, už Rietavo vardo garsinimą – šokėjus.


Jubiliatus sveikino Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė, miesto seniūnas Petras Lengvenis, koncertinėje programoje dalyvavę svečiai. Gėlių ir nuoširdžiausių žodžių negailėjo ir kiti Rietavo savivaldybės kultūros centro meno kolektyvai, šokėjų draugai, artimieji.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite