Angle down Atgal

Trečiojo amžiaus universitetas Radviliškio rajone pradėjo naujus mokslo metus

Po ilgų ir priverstinių dėl Covid-19 pandemijos atostogų Radviliškio rajono trečiojo amžiaus universiteto lankytojai rinkosi į naujų mokslo metų pradžios šventę. Jos atidarymas sutapo su atnaujinto Kosminio modeliavimo muziejaus atidarymu Radviliškio Vaižganto progimnazijoje. Ilgametis progimnazijos fizikos mokytojas Viktoras Karmonas yra kosminio modeliavimo muziejaus įkūrėjas, jame sukaupta didžiulė ekspozicija.

Net 46-erius metus pedagogas atidavė kosminiam modeliavimui, kartu su gabiais ir talentingais jaunuoliais dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose. Į muziejaus atidarymą ir TAU mokslo metų pradžios šventę atvyko svečiai iš Kelmės r. TAU Tytuvėnų skyriaus. Vėliau visi buvo pakviesti į Radviliškio mesto kultūros centrą.

Susirinkusiuosius mokslo metų pradžios proga pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. Jis pasidžiaugė, kad universiteto lankytojai labai aktyvūs, noriai lanko skirtingus užsiėmimus. Universitetas sėkmingai veikia jau keletą metų, į jo veiklas įsitraukia vis daugiau ir daugiau senjorų, o su svečiais iš Tytuvėnų bus proga pasidalyti patirtimi ir idėjomis.

Radviliškio r. TAU rektorė Irena Vaitkienė sakė, kad nors praėję mokslo metai baigėsi netikėtai anksti ir lankytojai turėjo ilgas atostogas, su naujomis jėgomis visi yra pasirengę nerti į informacijos jūrą. Rektorė sveikino visą besimokančią universiteto bendruomenę, veiklų organizatorius, lektorius, savanorius. Visiems jiems padėkota už tai, kad užimtoje kasdienybėje suranda laiko pasidalyti savo žinių bagažu ir skatina senjorus nuolat tobulėti.

Kelmės r. TAU Tytuvėnų skyriaus vadovė Irena Šimkūnienė teigė, kad sulauktas kvietimas apsilankyti Radviliškio r. TAU mokslo metų atidarymo šventėje ir pabendrauti su kolegomis buvo labai malonus. Tikimasi, kad ateityje bus galima vykdyti bendras veiklas, užsiėmimus, organizuoti šventes, o radviliškiečiai yra labai laukiami Tytuvėnuose.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja Rita Vaigauskienė ir šio skyriaus metodininkė Živilė Laurutienė pasidalijo mintimis, kad dėl karantino ir prailgintų atostogų buvo labai sunku: nevyko užsiėmimai, skyriuje buvo tylu, trūko žmogiškojo šurmulio. Visas SJNUS kolektyvas labai pasiilgo TAU lankytojų. Džiugu, kad mokslo metai prasidėjo ir netrukus startuos visų pamėgtos veiklos.

Šventės dalyviams savo pasirodymus dovanojo Radviliškio muzikos mokyklos mokinės Radvilė Deltuvaitė ir Rusnė Zalencaitė. Jos atliko kūrinius „Oi, ta musė, vilko pusė“, „Pelės asistentės“ ir „Ežiuko dainelė“. Mokines parengė mokytoja Inga Petrauskienė.

Gaila, bet jau ne visi TAU lankytojai buvo kartu su bendramoksliais. Irena Vaitkienė pakvietė pri¬si¬min¬ti vi¬sus, ku¬rių jau nėra tarp mūsų. Visai neseniai anapilin iškeliavo visų mylima, aktyvi TAU lankytoja ir veiklų organizatorė, rektorės pavaduotoja šviesaus atminimo Danguolė Dabašinskienė. Tylos minute pagerbtas jos ir kitų išėjusiųjų atminimas.

TAU dalyviai praėjusiais metais uoliai lankė pasirinktas paskaitas, užsiėmimus, daug keliavo po Radviliškio rajoną ir visą Lietuvą. Lankėsi parodose ir koncertuose. Mokslo metai pralėkė greitai ir turiningai, nors buvo trumpesni negu įprastai. Universitete veikė net keletas fakultetų. Padėkota visiems programų savanoriams: Rasai Dagienei, Leonidai Savickienei, Nijolei Lukošienei, Jonui Gadliauskui, Kristinai Mikaliūnienei, Valdimarui Balčiauskiui, Elvyrai Jankauskienei, Loretai Brobaitienei, Julijai Astrauskienei, Zenonai Zakienei, Jolantai Kvedarienei, Angelei Virgailienei, Genei Stugienei, Janinai Kaučikienei, Marytei Gadliauskienei. Kaip sakė rektorė Irena Vaitkienė, be savanorių nebūtų lankytojų. Savanorių veikla yra Trečiojo amžiaus universiteto studentų ambrozija. Jų aktyvumas, noras dalytis žiniomis ir idėjomis padeda judėti į priekį.

Lektorė, psichologė Enrika Margienė skaitė paskaitą „Vidinė darna ir patiriamas stresas“, į kurą aktyviai įsitraukė ir renginio dalyviai.

Šventės pabaigoje visi buvo pakviesti į kultūros centro fojė linksmam pasibuvimui kartu su kolektyvo „Dainoriai“ muzika.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite