Angle down Atgal

Traškūs naminiai čeburekai

Gardžių naminių čeburekų nesunku pasigaminti ir patiems. Reikia tik kartą pabandyti.

Jums reikės:

200 g kiaulienos faršo

150 g veršienos faršo

2 svogūnų

juodųjų pipirų

raudonųjų pipirų pagal skonį

druskos

1 kg miltų

1 kiaušinio

3 stiklinių vandens

Kaip gaminti

1. Svogūnus supjaustykite, užberkite šiek tiek druskos ir sudėkite į puodą, kuriame bus ruošiamas faršas. Sudėkite miltus, įmuškite kiaušinį.

2. Tešlą maišykite šaukštu ir pamažu pilkite vandenį. Kai viską sumaišysite ir šaukštas pradės klimpti, toliau tešlą minkykite rankomis. Iš pradžių tešla labai lips prie pirštų, bet vėliau nebebus tokia lipni. Minkyti reikia tol, kol tešla bus gerai išminkyta ir nebelips. Po to tešlą dėkite į maišelį, kol nebelips prie rankų. Tešlos nereikia dėti į šaldytuvą.

3. Ruoškite mėsą, kol tešla „nusiramins“. Ją sumalkite mėsmale, užberkite pipirų ir įvairių prieskoninių žolelių.

4. Viską sumaišykite ir dėkite į šalį, kad pasimarinuotų. Jei pamiršote iš anksto supjaustyti svogūnus, tai dabar kaip tik laikas smulkiai juos supjaustyti ir, sumetus į faršą, gerai viską sumaišyti. Faršas, sumaišytas su svogūnais, paprastai būna sausokas, tad dar reikia įpilti puodelį vandens. Vanduo pilamas pamažu, vis maišant, kol faršas tampa pakankamai minkštas.

5. Grįžkite prie tešlos. Pakankamai palaikyta maišelyje, ji turėjo tapti elastingesnė, panaši į minkštą plastiliną. Dar šiek tiek paminkykite.

6. Atgnybkite tešlos gabalėlį. Kočėlu gražiai jį iškočiokite iki 2,5–3 mm storio, ant vienos ruošinio pusės plonu sluoksniu dėkite šaukštą paruošto faršo. Kitą čebureko pusę užlenkite ant viršaus, kraštus lengvai sulygindami pirštais. Nekeldami čebureko nuo stalo, kočėlu atsargiai pakočiokite jo kraštus.

7. Tada čebureką gražiai apipjaustykite peiliu. Svarbu kraštuose palikti kuo mažiau tešlos, bet taip, kad jie neatsiklijuotų (apie 5–7mm). Kraštus galima paspausti šakute. Kai čeburekas paruoštas, galima jį čirškinti arba kuriam laikui padėti į šaldytuvą.

8. Kadangi čeburekus vienu metu ir kepti, ir ruošti sunkoka, geriau prieš kepimą paruošti juos iškart visus. Į švarią ir sausą keptuvę įpilkite augalinio aliejaus (geriau šviežio, nerafinuoto, saulėgrąžų), statykite ją ant didelės ugnies ir laukite, kol aliejus įkais. Jei mėgstate kitokios rūšies aliejų, galite išbandyti, tačiau klasikiniame čebureke turi jaustis saulėgrąžų skonis.

9. Aliejui įkaitus (patikrinimui galima įlašinti į jį kelis vandens lašus: jei aliejus šnypščia ir taškosi, bus kaip tik), į keptuvę ratuku dėkite čeburekus. Kai tik kepanti pusė tampa it paauksuota, čeburekai verčiami ant kito šono. Geriau naudotis dviem mentelėmis – su karštu aliejumi juokai menki.

10. Kai iškepa ir antra pusė, čeburekus mikliai traukite iš keptuvės ir dėkite ant servetėlės nusausinimui – kad riebalų būtų ne per daug.

11. Gerai iškeptų čeburekų plutelė turi būti traški, tačiau atsikandus – minkšta ir kramtoma. Saugumo taisyklės reikalauja, kad prieš patekdami ant stalo čeburekai kiek atauštų, mat riebalai čebureko viduje gana ilgai būna karšti! Nors prie alaus tinka ir tokie.

Skanaus!​

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite