REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2022 m. Kovo 18 d. 13:30

Traktorių priežiūra

Vilnius

BNS / Fotobankas nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


209562

Tie, kas savo ūkiuose turi traktorius, tikriausiai gali vienbalsiai pritarti, kad kiekvienam jų reikia skirti atitinkamą techninę prevencinę priežiūrą. Kad taip elgtis reikia su savo automobiliais, tai klausimų nekyla niekam. Mašinas prižiūri visi: laiku keičia tepalus, stabdžių diskus ir t.t. O apie reguliarią traktorių priežiūrą žino dar nedaugelis.

Jeigu turite traktorių ir norite, kad jis visada dirbtų taip gerai, kaip pirmąją dieną, kai jį įsigijote, būtina skirti laiko bei pinigų jo priežiūrai kas tam tikrą laiko tarpą ir kiekviename jo aptarnavimo etape. Kaip tyčia, visi įrenginiai sugenda tada, kai jie būna labai reikalingi. Pavyzdžiui, susiruošiate sodinti arba nuimti derlių savo žemėse ir staiga pastebite, kad kažkurios traktorių dalys jau reikalauja neatidėliotino remonto. Nesvarbu, ar problemą aptinkate greitai ar ne, kad jų išvengti, reikia suprasti apie reguliarią traktoriaus aptarnavimo priežiūrą.

Traktorių dalys, parduodamos internetu – tai naujiena visiems ūkininkams. Galima pasikonsultuoti su pardavėjais tiesiog per atstumą ir gauti taip reikiamas detales labai greitai ir būtent tokias, kokių reikia. Kai kurios traktorių dalys gali būti įsigyjamos iš anksto, tam, kad reikalui esant, jos būtų jau po ranka, nes ankščiau ar vėliau, vis tiek teks keisti. Labai populiarios yra ir naudotos traktorių dalys, tačiau jei keisite tik tepalus ir filtrus – viskas turi būti tik nauja.

Taip pat jums labai pravers turėti štai tokį sąrašiuką, kad būtų galima suprasti, kokios dalys traktoriams yra dažniausiai keičiamos:

  • Filtrai. Niekam ne paslaptis, kad traktoriai dirba gana nešvariomis lauko sąlygomis, todėl visi filtrai gana greitai susidėvi. Tinkamai sudėti ir laiku keičiami filtrai apsaugo kitus svarbius traktoriaus komponentus nuo nešvarumų, šiukšlių ir dulkių. Traktoriams keičiami: tepalo, oro, hidrauliniai ir kuro filtrai. Dažnai jie parduodami visi kartu bendroje pakuotėje, bet verta žinoti, kad kuro ir tepalo filtrai turi būti keičiami dažniau nei kiti;

  • Tepalai. Nepaisant tikslingai keičiamų filtrų, ankščiau ar vėliau, tepalai vis tiek gali užteršti patį traktorių ir jo variklį. Kad to išvengtumėte, reikia keisti tepalus naujais ir visada pasitikrinti jų likutį, kadangi trūkumas gali pabloginti pačio įrenginio darbą. Apskritai verta turėti papildomai tepalo, nes pasitaiko tokių atvejų, kai hidraulinis filtras būna pažeidžiamas nelygaus žemės paviršiaus ir skystis tiesiog išbėga;

  • Aušinimo ir kiti skysčiai. Labai svarbu laiku pakeisti aušinimo, hidraulinį, radiatoriaus bei pavarų dėžės skysčius ar tepalus. Reguliariai keičiami jie prisideda prie našesnio traktoriaus darbo, apsaugo jo variklį nuo vidinių pažeidimų ir rūdžių. Galų gale tai padeda išvengti įvairių galimų motoro gedimų;

  • Lemputės. Atrodo menkniekis, tačiau kartas nuo karto perdega įvairios traktoriaus lemputės ir jas tada reikia pakeisti. Labai svarbu perdegusias lemputes pakeisti kuo greičiau, nes nuo to priklauso ne tik darbo komfortas, bet ir jūsų saugumas ūkio veiklose. Kiekvienas modelis turi skirtingas lemputes, todėl prieš pirkdami visada pasidomėkite, ar jos tikrai tiks jūsų traktoriui;

  • Diržai. Kiekvienas traktorius turi po kelis skirtingus diržus, kurie užtikrina tinkamą variklio darbą. Laikui bėgant gali atsilaisvinti, įtrūkti arba suskilti generatoriaus, ventiliatoriaus ir oro kompresoriaus diržai. Dažniausiai jie keičiami kas 200 traktoriaus veikimo valandų.

Naudotos traktorių dalys taip pat puikus pasirinkimas, tačiau dauguma dalių turi būti keičiamos tik naujomis. Dalys internetu parduodamos labai dažnai, todėl prieš pirkdami, atidžiai įvertinkite, ne tik jų kokybę, bet ir pardavėjo kompetenciją.

 

Remiamas turinys 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA