Angle down Atgal

Tolerancijos diena Simono Daukanto gimnazijoje

Kas yra tolerancija? Šis banalus klausimas iškyla kiekvienam iš mūsų būtent tolerancijos dieną, na, arba išgirdus kasdienybėje. Žodį tolerancija galėtume pakeisti į dažniau vartojamus, tokius kaip pagarba, pakantumas, samprata ar pan. Taigi, tolerancija yra lyg žodis iš didžiosios raidės, nes jo reikšmė byloja apie visapusišką pagarbą aplink mus esantiesiems. Tolerancija - tai suvokimas bei supratimas, jog kiekviena asmenybė yra savaip individuali, galbūt šiek tiek keista, turinti savo tikėjimą, stilių, ir, be abejo, nuomonę.

Lapkričio 13 d. S. Daukanto gimnazijoje buvo paminėta Tarptautinė tolerancijos diena. Per klasių valandėles gimnazistai su savo klasių vadovais aptarė žodžio „tolerancija“ reikšmę, kodėl tai svarbu ir aktualu, bei kokie žmogaus poelgiai daro jį tolerantišku. Aptarę žodžio reikšmę, mokiniai rašė ant akmenukų sinonimus, kurie apibūdintų toleranciją. Technologijų mokytojas drauge su Im klasės vaikinais pagamino švyturį, apie kurį gimnazistai sudėjo akmenukus su tolerancijos apibūdinimais.

Būti tolerantišku - tai išklausyti kitą, gerbti jo buvimą savimi; suprasti, kad žmonių charakteris, išvaizda, stilius, tikėjimas, nuomonės, požiūris į gyvenimą yra skirtingas. Juk skirtumai mus praturtina, padaro ne tik egzistuojančiomis lygiomis būtybėmis, tačiau spalvingomis asmenybėmis ir visiškomis individualybėmis, savo išskirtinumais puošiančiomis, jų dėka, jau ne darganotą pasaulį.

Parengė Im klasės mokinė Aistė Šarkutė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite