REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2018 m. Lapkričio 6 d. 16:30

„Toksika“ pristatė šių metų veiklos rezultatus

Šiauliai

Audronio Rutkausko nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


59203

Pavojingų atliekų deginimo bendrovė „Toksika“ sukvietė gyventojus, vietos savivaldos bei Seimo atstovus į tradicinę metinę savo veiklos apžvalgą. Susirinkusiems svečiams pristatyti devynių šių metų mėnesių veiklos rezultatai. Na o jie džiuginantys – sutvarkoma vis daugiau pavojingųjų atliekų, auga bendrovės pajamos bei pelnas. Plečiama infrastruktūra, modernizuojamas pavojingų atliekų deginimo procesas.


Foto galerija:

img-2901.jpg
img-2881.jpg
img-2880.jpg
img-2876.jpg
img-2872.jpg
img-2870.jpg
img-2865.jpg
img-2863.jpg
img-2853.jpg

2018-ieji – augimo bei plėtros metai

Nors šie metai dar nesibaigė, „Toksikos“ atstovai jau dabar prognozuoja, kad jie bus ypač sėkmingi net keliais aspektais. Bendrovė sutvarko vis didesnius kiekius pavojingųjų atliekų. Per devynis šių metų mėnesius jau sutvarkyta daugiau kaip dešimt tūkstančių tonų, o tai – toks pat kiekis, kaip pernai per visus metus. Finansiniai šių metų rodikliai taip pat puikūs – per devynis mėnesius bendrovė sugeneravo beveik pustrečio milijono eurų pajamų bei daugiau kaip 369 tūkstančius grynojo pelno. Pasak „Toksikos“ valdybos pirmininko Dangiručio Janušo, net 16 procentų viršytas strateginiame plane numatytas finansinis rezultatas.

Be to, šiemet „Toksika“ patobulino pavojingų atliekų stabilizavimo procesą, net tūkstančiu kvadratinių metrų praplėtė atliekų laikymo aikštelę, atnaujino specialųjį transportą – įsigijo frontalinį bei autokrautuvą. Siekiant užtikrinti saugų pavojingųjų atliekų deginimo procesą nuolat atnaujinamas pavojingųjų atliekų deginimo įrenginys. Šiemet sustiprintas sukamosios krosnies galinis žiedas, atnaujinta krosnies futeruotė. Demontuojamos ir naujomis keičiamos aukštos temperatūros bei deginamų atliekų paveiktos plytos. Įdomus faktas – šiemet „Toksikos“ deginimo įrenginyje sunaikinta didžiausia Lietuvoje konfiskuotų narkotinių medžiagų partija – net 775 kilogramai kvaišalų.

Šiemet pirmą kartą „Toksikos“ veiklos pristatyme dalyvavo Stebėsenos ir prognozių agentūros atstovai.

„Matosi pažanga, įmonės vadovybės dedamos pastangos gerinant įmonės valdymą“ - po pristatymo sakė agentūros direktorius Vidas Danielius. Jis ypač teigiamai įvertino „Toksikos“ atvirumą visuomenei. Mat bendrovė kiekvienam suteikia galimybę stebėti ir savo akimis įsitikinti, kad deginimo išmetimai ne tik neviršija, bet ir yra gerokai mažesni nei numatyta aplinkosauginiuose reikalavimuose.

„Ištikrųjų turiu šimtaprocentinį pasitikėjimą, ir patys bendrovės atstovai pristatė, informacija teikiama jų puslapyje. Praktiškai gyvai galima visuomet matyti kokie yra išmetimai, tai absoliutus pasitikėjimas „Toksika“, tuo ką jie skelbia ir ką daro“.

Pasigenda dialogo su atsakingomis institucijomis

Nors veiklos rodikliai džiuginantys, „Toksikos“ vadovai neslepia, jog yra ir tam tikrų problemų, kurių nepavyksta išspręsti jau kelerius metus. Opiausi klausimai šiuo metu kyla dėl aplinkos taršos mokesčio ir atliekų turėtojų kontrolės, atliekų identifikacijos ir galutinio jų sutvarkymo. Pasak „Toksikos“ valdybos pirmininko, šiuo metu taikomas sąvartyne šalinamų pavojingų atliekų mokestis yra neproporcingai didelis – net 16 kartų didesnis už mokestį, taikomą komunalinėms atliekoms. Tai esą ne tik neleidžia efektyviai eksploatuoti infrastruktūros, į kurią investuotos didelės lėšos, bet ir skatina tokių atliekų turėtojus netinkamai atsikratyti jomis.

„Šis mokestis trukdo „įdarbinti“ sąvartyną. Išleistos nemažos lėšos, didelės investicijos sąvartyno sukūrimui, padaryta infrastruktūra, kur galėtų nugulti pavojingos atliekos, kurių niekaip kitaip negalima sutvarkyti šiandieną. O mokestis iš esmės užkerta kelią joms čia patekti ir tikėtina, kad jos nugula kažkur pamiškėse, senose fermose, sandėliuose. O vėliau valstybė vis tiek turi išleisti pinigus jų sutvarkymui“ - teigia Dangirutis Janušas.

Didžiausia problema ta, kad nepavyksta užmegzti nuoseklaus dialogo su atsakingomis ministerijomis.

Padėti žada Seimo nariai

Veiklos ataskaitoje dalyvavę net 7 Seimo nariai išklausė „Toksikos“ vadovų keliamas problemas ir pažadėjo padėti.

„Kreipsimės į Susisiekimo ministeriją, kad būtų sprendžiamo duobėto kelio problema. Tikimės, kad rasim kažkokį kompromisą, kad Vyriausybė įsitrauktų į šį procesą. Tai pat kreipsimės į ūkio ir aplinkos ministrus, kad jie irgi spręstų problemas, o ne stumdytų vieni nuo kitų“ - sakė šiaulietis Seimo narys Stasys Tumėnas.

„Mes įsipareigojame kalbėtis ir frakcijoje, ir paklausti Aplinkos komiteto, ir paklausti ministerijos kas gi yra, kad negirdima problemų, kurias nori išsakyti ir išsako tokia reikšminga ir vienintelė Lietuvoje įmonė „Toksika“ - Stasiui Tumėnui antrino pirmoji Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė.

Reklama



REDAKCIJA REKOMENDUOJA