Angle down Atgal

Tėvo palikimas kauniečiui užtraukė baudžiamąją bylą

Po tėvo mirties namuose likę tik dujiniais ir garsiniais šoviniais šaudantys ginklai Kauno gyventojui neatrodė itin reikšmingi ir verti policijos dėmesio, tačiau teisėsaugai pasirodė kitaip – už tai, kad neturėjo leidimo tokiems ginklams, iki tol neteistam vyrui teko aiškintis teisme ir jaudintis dėl apkaltinamojo nuosprendžio, bausmės.

Nors iki 2011 metų dujinius, signalinius ar mažos galios pistoletus ir revolverius suaugę Lietuvos piliečiai galėjo laikyti be leidimo, įstatymais pasikeitusi ginklų laikymo tvarka ne vieną pavertė nusikaltėliu. Nespėję laiku susitvarkyti leidimų savininkai virto neteisėtai ginklus laikančiais nusikaltėliais.

Po tokių Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymų pakeitimų praėjo jau devyneri metai, tačiau prieš dešimtmetį įsigyti C kategorijos šaunamieji ginklai net ir šiandien sukelia problemų – Panevėžio apylinkės teisme neseniai buvo išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje Kauno gyventojui teko aiškintis dėl dviejų dujinių ginklų, kuriuos kurį laiką laikė be leidimų, nors, kaip pats teigė, nežinojo, kad daro nusikaltimą.

Kaip paaiškėjo, iki tol neteistą ir tvarkingai gyvenusį vyrą į teisiamųjų suolą atvedė tėvo palikimas – seniau miręs tėvas savigynos tikslais buvo įsigijęs 6 mm kalibro dujinį revolverį „Umarex 314“, šaudantį garsiniais ir dujiniais „Flobert“ tipo šoviniais, ir 8 mm kalibro dujinį pistoletą „Reck G5 E“. Po tėvo mirties sūnus šiuos ginklus priglaudė pas save ir laikė namuose, kol netikėtai šie ginklai buvo rasti kratos metu.

Prieš teismą stojęs kaunietis paaiškino, kad anksčiau šiems ginklams leidimų nereikėję, o vėliau jam teko girdėti apie pakeistą ginklų laikymo tvarką, tačiau jis išsamiau nesidomėjęs, nes lig šiol manęs, kad tokio galingumo ginklams leidimai vis dar nėra reikalingi.

Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, net jei tai ir mažesnio galingumo ginklai, Baudžiamajame kodekse numatytas tik areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Tačiau netikėtai sau pačiam nusikaltėliu tapęs kaunietis įtikino teismą, kad piktų kėslų neturėjo, visa ši istorija buvo nesusipratimas. Teisėjas Česlovas Kulikauskas, atsižvelgęs į bylos aplinkybes, sutiko bylą nutraukti, o patį kaltinamąjį vienerių metų terminui pagal laidavimą patikėti žmonos atsakomybei.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite