Angle down Atgal

Telšių rajone sulaikytas brakonieriavęs medžiotojas

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdydami gyvosios gamtos apsaugos reidą Telšių rajone sulaikė vyrą dorojantį nušautą stirną. Sumedžioto gyvūno licencija nepažymėjusiam medžiotojui gresia nemenka 1800 eurų bauda, ginklo bei visureigio, kuriuo buvo gabentas žvėris konfiskavimas, taip pat teisės medžioti atėmimas.

Aplinkosaugininkai vakar vakare rengė reidą ir tikrindami Telšių rajono miškus, ,,Tado Blindos“ medžiotojų ir žvejų būrelio medžioklės plotų vienete išgirdo šūvį. Apžiūrėdami teritoriją inspektoriai pastebėjo išvažiuojantį visureigį „Mitsubishi Pajero“. Automobilis pasuko į netoliese esančią Paškuvėnų kaimo sodybą.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai nutarė sodybą patikrinti ir neapsiriko. Sodybos ūkiniame pastate rastas medžiotojas V.S. (gim.1959 m.) dorojantis sumedžiotą suaugusį stirnos patiną. Patinas nebuvo pažymėtas specialios paskirties plomba su licencija, kaip tai numato medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklės.

Kieme stovinčio automobilio „Mitsubishi Pajero“ bagažinėje rasta kraujo ir stirnos kailio plaukų bei medžioklinis šautuvas su optiniu taikikliu.

Medžiotojui V.S. už tai, kad medžioklės tykojant metu sumedžiojo stirnos patiną ir nepažymėjęs jo specialios paskirties plomba su licencija, pargabeno jį jam priklausančiu automobiliu į Paškuvėnų kaimą ir pradėjo doroti, surašytas protokolas (ANK 290 str. 8d.), o surinkta medžiaga bus perduota teismui.

Brakonieriavusiam medžiotojui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų, ginklo bei visureigio konfiskavimas, teisės medžioti iki penkerių metų atėmimas. Be to, jam teks atlyginti daugiau kaip 1600 eurų žalos, padarytos laukinei gyvūnijai.


 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite