Angle down Atgal

Teismui perduota investiciniu sukčiavimu kaltinamo mažeikiškio byla

Mažeikiškis kaltinamas teikęs nelegalias investicines paslaugas bei apgaule įgijęs 91 tūkst. eurų.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, 47 metų mažeikiškis 2019 metais sukūrė internetinį puslapį, kuriame skelbė, kaip manoma, melagingą informaciją apie investavimo galimybes.

Kaltinamasis neva pelningai veikiančiu projektu susidomėjusius investuotojus viliojo žadėdamas jiems 10 mėnesių mokėti aštuonių procentų palūkanas, o praėjus metams nuo investavimo dienos – grąžinti ir visus investuotus pinigus.

Šia greita praturtėjimo schema susidomėjo 10 asmenų, kurie, būdami suklaidinti, į kaltinamojo nurodytą sąskaitą pervedė nuo 2 tūkst. iki 22 tūkst. eurų siekiančias sumas.

Įtariama, kad vyras, mėgindamas nuslėpti, jog investicinis projektas tėra priedanga išvilioti pinigus, nukentėjusiesiems dar kurį laiką mokėjo žadėtąsias palūkanas, tačiau vėliau jokių pinigų investuotojai iš jo nebegavo.

Skaičiuojama, kad tokiu būdu per penkis mėnesius mažeikiškis galbūt pasisavino 91 tūkst. eurų.

Valstybinį kaltinimą teisme palaikysianti prokurorė Virginija Tilvikienė pastebi, kad pastaruoju metu visuomenėje yra formuojama nuomonė, jog investavimas yra būdas greitai ir lengvai užsidirbti. Tuo patikėję žmonės nusprendžia investuoti vis didesnes sumas, tačiau net neatkreipia dėmesio į investavimo platformų patikimumą, netikrina apie jas informacijos.

„Derėtų žinoti, jog investicines paslaugas Lietuvoje gali teikti tik specialią licenciją turinčios finansų maklerio įmonės, kredito įstaigos ir finansų patarėjo įmonės. Labai svarbu kritiškai įvertinti apie investicinius projektus pateiktą informaciją, nes tai gali apsaugoti nuo didelių finansinių nuostolių“, – pranešime žiniasklaidai teigė prokurorė.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite